Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šėtoje – kraštiečio paroda „Saugok širdį“

Kasmet pasaulis dėl širdies ir kraujagyslių ligų netenka beveik 9 milijonų moterų, tai – keletą kartą daugiau nei dėl krūties vėžio. Lietuva kasmet praranda apie 13 tūkstančių moterų būtent dėl širdies ligų. Lietuvos širdies asociacija drauge su Pasauline širdies federacija jau penktus metus organizuoja kampaniją „Raudona suknelė“ ir pristato fotomenininko Vaidoto Grigo parodą „Saugok širdį“, kuri niūrią ir vėjuotą rudens popietę pradžiugino šėtiškių širdis.

Raudonos suknelės ir raudonos spalvos ženklai simbolizuoja ne tik aistrą gyventi. Jos siunčia ir raudoną pavojaus signalą – STOP. Kaip teigė iš Šėtos miestelio kilęs fotomenininkas, fotografijų parodos tikslas – labai prasmingas – atkreipti visuomenės dėmesį į moterų širdies ir kraujagyslių ligas, kurios yra  pirmoji mirties priežastis visame pasaulyje, bei paskatinti moteris daugiau  rūpintis  širdies sveikata.

„Parodos idėja kilo Lietuvos širdies asociacijos garbės prezidentui kardiologui prof. Pranui Šerpyčiui, tačiau aš labai džiaugiuosi, kad su šia idėja esu čia, savame krašte, savo namuose, pas savo artimus ir pažįstamus žmones“, - pasakojo iš Šėtos miestelio kilęs žinomas fotomenininkas V. Grigas.

 

Rekomenduojami video