Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sekminių iškilmės Gargžduose

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijoje visą gegužės mėnesį kiekvieną dieną vyko gegužinės pamaldos. Laukiant Sekminių buvo meldžiamasi novena į Šventąją Dvasią.

Pagal tradiciją mėnesio pabaigoje yra kviečiami kunigai į gyvenvietes prie Marijos kop­lytėlių. Buvo aukojamos šv. Mišios, giedamos gegužinės pamaldos Maciuičių gyvenvietėje prie Marijos koplytėlės, Gerduvėnuose, Šiūpariuose.
Sekminių iškilmė šiemet sutapo su Tėvo diena, o Gargžduose ir su miesto 769-uoju gimtadieniu. Sumos šv. Mišias aukojo parapijos klebonas dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas. Prieš Mišias vyko iškilminga Sekminių procesija šventoriuje.
Pamokslo metu visiems susirinkusiems klebonas J. Paulauskas įtaigiai kalbėjo apie Šventosios Dvasios jėgą, jos veikimą, priminė Šventosios Dvasios dovanas: atmintis, supratimas, patarimas, tvirtumas, žinojimas, maldingumas, pagarbi Dievo baimė. Jas gauname ir per Sutvirtinimo Sakramentą. Šios dovanos yra labai reikalingos, būtinos kasdienybėje, padeda apsispręsti, siekti prasmingo gyvenimo. Dievo dvasia aplanko tą, kuris jos trokšta, kviečia tylioje maldoje. Šventiškai pasipuošę Didžiojo parapijos choro dalyviai, giedodami procesijoje ir Mišiose, dar labiau įprasmino Sekminių, Tėvo dienos ir Gargždų miesto gimtadienio iškilmę.


Kazimiera SIPIENĖ

Rekomenduojami video