Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sekminės Žemaičių Naumiestyje

Devintą kartą Žemaičių Naumiestyje iškilmingai švęstos Sekminės. Šiemet ši šventė buvo skirta ir Tautinio kostiumo bei Piliakalnių metams. Šventė prasidėjo bežvilgčiojant į dangų ir laikrodį.

Beveik visa valanda ilgiau nei buvo numatyta šventės tvarkaraštyje užtruko pamaldos bažnyčioje. Į dangų susirinkusieji žvalgėsi baimindamiesi lietaus, kurį žadėjo sinoptikai ir tamsėjantys debesys. Laimė, Sekminių šventė baigėsi anksčiau nei ėmė lyti. Pernai liūčių grėsmė privertė šventę iš Žaliakalnio perkelti į Žemaičių krašto etnokultūros centro salę.

Šventė prasidėjo tradicine eisena, kurios priešakyje žygiavo Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir choreografijos grupė „Pamarietės“. Šie Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujami kolektyvai scenoje pakeitė mokyklos–darželio jaunuosius šokėjus, kuriems vadovauja Virginija Šiaudvytienė. Dar koncertavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ansamblis (vadovė L. Liakšienė), Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vadovė L. Mieliulytė), folkloro kolektyvas iš Degučių, vadovaujamas A. Baltutienės, L. Balčiauskienės vadovaujamas Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, Šilutės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Šilainė“ ir Šilutės kapela „Šilo aidai“ (abiem pastariesiems kolektyvams vadovauja A. Kmita).

Folkloro kolektyvas „Pilutė“ iš Degučių.

Dar koncertavo „Medžiotojų trio“ (vadovas A. Dragūnas), o užgrojus valsą, šokti pasileido ir aikštėje susirinkę žiūrovai.

Susirinkusius pasveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis, Žemaičių Naumiesčio mokyklos direktorius Liudvikas Genys ir mokyklos–darželio vadovė Zofija Lydekienė.

Vyko vaikų kvadrato varžybos, kurių nugalėtojus apdovanojo seniūnas V. Stasiulis. Kaip įprasta naumiestiškiams, Sekminių šventėje buvo prikepta kiaušinienės ir vaflinių blynų. Buvo galima paragauti ir kitų skanumynų.

www.pamarys.eu nuotr.

Vaidotas VILKAS

Rekomenduojami video