Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Eidrigevičius: Japonijoje – mėgstamas, Lenkijoje – gyvenantis, Lietuvoje – laukiamas, Panevėžyje - savas

Vienas iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos menininkų pasaulyje bei geriausias Lietuvos ambasadorius Lenkijoje – taip apibūdintas pasaulyje garsus lietuvių menininkas Stasys Eidrigevičius, kurio vardo muziejų jau yra įkūrę japonai. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vasario 21 d. atidaryta jo darbų paroda, o atidarymo metu atskleista ambicinga idėja – Stasio Eidrigevičiaus meno centro Panevėžyje įkūrimas. Dabar šiam užmojui laukiama valdžios atstovų pritarimo.

Visiems lietuviams pažįstami piešiniai

„Eidrigevičius yra didžiausia lietuviška žvaigždė pasaulyje, didžiausia Lietuvos žvaigždė Lenkijoje ir didžiausia lenkiška žvaigždė Lietuvoje – jis yra puikus Lenkijos ambasadorius Lietuvoje ir tuo pat metu – geriausias Lietuvos ambasadorius Lenkijoje“, – taip kelis dešimtmečius Varšuvoje kuriantį lietuvių menininką pristatė Lenkijos instituto Vilniuje direktorius Marcinas Łapczyńskis.

Parodoje eksponuojami įvairūs S. Eidrigevičiaus darbai – nuo studijų laikų piešinių iki brandžių kūrinių, kurie daugeliui lietuvių pažįstami iš S. Eidrigevičiaus iliustruotų knygų.

„Dabar labai darbingas laikas – vien tik darbas, darbas ir darbas. Galvojau, jei jau pradedi senti, reikia ilsėtis, tačiau išėjo atvirkščiai – dabar patys darbingiausi metai“, – kalbėjo garsus dailininkas.

Menų centro įkūrimas – tarptautinio lygio projektas

„Šiandien Panevėžyje skleidžiasi Stasio Eidrigevičiaus menų centro idėja. Tai tikrai nemažas iššūkis, nes ši idėja peržengia tiek miesto, tiek regiono, tiek visos šalies mastelį – tai tarptautinio lygio projektas. Todėl džiaugiuosi, kad kultūros ministrė jam išreiškė palankų susidomėjimą“, – sakė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Jis teigė neabejojantis, kad bendromis pastangomis bus galima įgyvendinti šį didelį ir ambicingą projektą. Priešingu atveju tai būsiantis milžiniškas praradimas ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai. „Galima pasakyti ir dar stipriau – praleidę galimybę priimti solidžią S.Eidrigevičiaus kolekciją, mes tiesiog apiplėšime Lietuvą“, – kalbėjo R. Račkauskas.

Įgyvendinus šį ambicingą užmojį, centre bus eksponuojama nuolatinė S. Eidrigevičiaus kūrinių kolekcija, be to   menininkas savo piešiniais ketina išpuošti pastato sienas. Galimos dailininko dovanos dydis vertinamas septynženkliais skaičiais. Tikimasi, kad meno centras savo aktyvia veikla trauks ne tik Lietuvos, bet ir užsienio lankytojus.

Stasio Eidrigevičiaus menų centro atsiradimas mieste siejamas su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu.

S. Eidrigevičiaus darbai itin mėgstami Japonijoje. Čia Otaru mieste net buvo įkurtas nedidelis privatus muziejus „Hiroko Mori Stasys Museum“. Šiuo metu dailininkas lankosi Lietuvoje, kur Knygų mugėje pristatys savo knygą „Giedanti gaidžio galva“ ir kitas iliustruotas knygas.

Rekomenduojami video