Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rugsėjo pirmosios šviesa ir spalvos

Praėjusį sekmadienį Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko jau 6-oji Vežimėlių šventė.

Tradiciniu tapusio renginio pradžia – 2014 metai. Sumanytojas – kunigas Ernestas Želvys. Dvasininkas jau pradėjo tarnystę kitoje parapijoje, tačiau Biržuose liko gražią tradiciją tęsianti bažnyčios bendruomenė bei jos talkininkai.

Visus šešerius metus šventės organizatorių ir rėmėjų gretose buvo rajono savivaldybės valdžioje vienokius ar kitokius postus užėmę politikai. Mažiesiems ir jų tėveliams skirtos šventės dvasia vienijo skeptikus, gesino aistras dėl skirtingų pažiūrų, puikybės ar kitų labai žemiškų ir žmogiškų dalykų.

2019 – ųjų šventė pirmiausia buvo ypatinga savo šviesa ir spalvomis. Rudenį pasitinkanti saulė švietė taip, kad bažnyčios šventoriuje pabirę mažieji biržiečiai ir sveteliai buvo panašūs į spalvotas gėles.

Šventei pasiruošta atsakingai – po medžių šešėliais mini atrakcionų „parkus“ sukūrė rajono vaikų darželiai ir lopšeliai. Judesio ir kūrybos zonas įrengė Kirdonių daugiafunkcis centras, Biržų ikimokyklinės įstaigos „Genys“, „Drugelis“, „Ąžuoliukas“.

„Ažuoliuko“ darbuotojų komanda į Vežimėlių šventę atvežė ir istorinį paveldą – darželio rūsio podėliuose saugomus dar kone pusšimčio metų senumo meistrelių gamintus medinius vežimukus, senovinį mažylio lopšelį ir kitos mielos atributikos.

Šventoriuje sklido Šv. Mišių metu išsakytos maldos, linkėjimai dar tik sūpuojantiems ar jau į mokyklą bei studijas vaikus išleidžiantiems tėveliams.

Po klebono Algio Neverausko palaiminimo ir Dievo Apvaizdos seserų kongregacijos vyresniosios sesers Dominykos įkvepiančių žodžių iš bažnyčios į šventorių ūžtelėjo dar viena didžiulė šventės dalyvių banga.

Visus sveikino ir pagalbininkams dėkojo klebonas, ypač išskyręs svarbiausią šios šventės organizatorę Stasę Eitavičienę, su bažnyčios bendruomene ne pirmus metus kuriančią puikią šventę mažyliams. Dvasininkas padėkojo šventę rėmusiems Seimo nariams, savivaldybei ir jos vadovui merui, verslo įmonėms bei žiniasklaidos atstovams.

Po mero Vyo Jarecko sveikinimo prasidėjo tikros linksmybės - su įvairiausiais žaidimais, Jūratės Garnelienės dainomis, mero ir klebono dovanotų tortų ragavimu.

„Kas iškepė tokį skanėstą?“ – klausinėjo smaližiai, apsilaižydami „kirtę“ net keturių rūšių ir įvairių spalvų tortus. Daugelis norėjo ryškiausio - raudono. Tačiau ir valgiusieji baltą linkėjimais margintą tortą jautė tikrą skonio palaimą.

„Oho, kiek mūsų buvo daug - ne tik vaikučius pagimdžiusios moterys, bet ir tėčiai, broliai“, - šventę vertino keturmetė mažylė.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video