Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruduo nenutrauks renginių ciklo

Šilumai traukiantis, Kristupo vasaros festivalio ciklo „Sakralinės muzikos valandos“ koncertai dar džiugins ir rugsėjo pradžioje. Tad jeigu iki šiol vargonų muzika jums lyg neatrasta teritorija, dabar pats metas jos pasiklausyti – net muzikos terapeutai sutaria, jog būtent šio instrumento melodijos geriausiai ramina, padeda atsiriboti nuo aplinkos bei skatina susikaupimą.

Rugpjūčio 26 d. A.Vivaldi, D.Buxtehude, B.W.Sanderso bei kitų kompozitorių melodijomis prabils ne tik vargonai, bet ir obojai. Susitikimo su klausytojais laukiantis Gedimino Kviklio, Roberto ir Lauryno Beinarių trio išsiskiria gebėjimu visiškai pasinerti į muzikavimo malonumą ir užkrėsti juo visus besiklausančius. Šis koncertas suteiks unikalią galimybę išgirsti, kaip dera instrumentų karaliumi tituluojami galingi vargonai ir nuostabiu skambesiu pakerintis obojus, kuris yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip sudėtingiausias instrumentas.

Jau ne pirmą kartą ir galbūt dėl to tik su dar didesniu nekantrumu Šv. Kazimiero bažnyčioje pasirodys šeimyninis muzikantų duetas iš Lenkijos. Rugpjūčio 31 d. vargonuos Romanas Peruckis su savo žmona ir scenos partnere – smuikininke Maria Perucka. Atlikėjo nuomone, nėra geresnio dueto nei šeimyninis, kuomet muzikantai vienas kitą geba suprasti be žodžių, o jaukaus žavesio prideda tarp jų esanti „chemija“.

M.Peruckio biografija talpina daugiau nei 2 500 koncertų nuo Europos iki Australijos, pasirodymus garsiausiose koncertų salėse bei pasaulio šventovėse, tarp kurių – žymioji Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame), Sankt Peterburgo Marinskio teatras ir kt. Vilniuje Peruckiai gros J.S.Bacho, Z.Kruczeko, D.M.Gronau, A.Vivaldžio ir kt. kūrinius.

Siksto koplyčioje (Vatikane) vargonuojančio Juano Paradello Solé koncertiniai maršrutai driekiasi nuo Europos iki Sirijos, o šiemet numatyta stotelė ir Lietuvoje. Būtent šio vargonų korifėjaus, galinčio pagrįstai pasigirti neeiline ir įspūdinga darbo vieta, pasirodymas rugsėjo 5 d. uždarys ciklą „Sakralinės muzikos valandos“. Atlikėjas yra pagrindinis Siksto koplyčios choro vargonininkas, dažnai vargonuojantis liturginių švenčių Šv. Petro bazilikoje Vatikane metu. Ilgą laiką jis buvo pagrindinis Romos Didžiosios Švč. Marijos bazilikos vargonininkas. J.P.Solé yra vargonų ir grigališkojo choralo profesorius Frosinonės Licinio Refice konservatorijoje, asociacijų „Settembre Organistico Fabrianese“ ir „Les Amis de l’Orgue Merklin d’Obernai“ garbės prezidentas bei nuolatinis tarptautinių festivalių dalyvis. Vargonų virtuozas rengė įrašus Italijos nacionaliniam radijui ir televizijai, Vatikano radijui, Berlyno radijui, pasirodė įvairiose Italijos ir Ispanijos televizijos programose. Uždarymo koncerte skambės J.S.Bacho, A.Vivaldžio, C.Francko, E.Bossi, L.Vierne kūriniai.

Rekomenduojami video