Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškio bažnyčią nuo šiol garsins ir Šv. Mato arbata

Šį sekmadienį, per Šv. Mato atlaidus, Rokiškio bažnyčia pristatys unikalų gaminį – šv. Mato arbatą. Ji sukurta iš įvairių mūsų krašte augančių žolelių, bet jos sudėtis, laikantis senųjų vienuolynų tradicijų, slepiama.

Turbūt ne vienas yra girdėjęs apie vienuolynuose iš gydomosiomis savybėmis pasižyminčių žolių, jų žiedų ar šaknų kurtus įvairius antpilus, likerius, trauktines, skirtus vartoti kaip vaistus. Bene garsiausias iš jų – Benediktino likeris, XVI a. sukurtas benediktinų vienuolyne Prancūzijoje. Jo receptas – ypač saugoma komercinė paslaptis.

„Šv. Mato arbata irgi labai tiks sveikatai, bet pirmiausia – bendrystei. Parapijoje vyksta daug veiklų, renkasi įvairūs būreliai, atvyksta svečių. Nėra nieko geriau bendrystei sutvirtinti kaip karštos skanios arbatos puodelis. Ypač darganotais rudens ar šaltais žiemos vakarais. Štai ir turėsime savo arbatą. Jos galės įsigyti ir besilankantieji mūsų bažnyčioje ar turistai – išsiveš ne tik įspūdį, bet ir apčiuopiamesnį prisiminimą“, – juokaudamas kalbėjo Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas Eimantas Novikas.

Rekomenduojami video