Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzai svarsto įamžinti karo belaisvių atminimą Kuršių nerijoje

Prancūzijos atstovai svarsto įamžinti XIX amžiuje karo belaisvių stovyklose Kuršių nerijoje žuvusių tautiečių atminimą.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, savaitgalį Kuršių nerijoje, vadinamajame Mirties slėnyje prie Nidos, pirmą kartą lankėsi oficiali Prancūzijos delegacija: šios šalies ambasadorius Lietuvoje Philippe`as Jeantaud ir gynybos atašė pulkininkas leitenantas Alainas Moulia. Į spėjamą 1870–1872 metais smėliakalniuose veikusią prancūzų karo belaisvių stovyklos vietą svečius per kopas lydėjo Neringos meras Darius Jasaitis, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser, turizmo atstovai.

„Parodytas išskirtinis dėmesys dar neatskleistai mūsų krašto istorijai. Sutarėme, kad pirmiausia kartu su Prancūzija, bendradarbiaujant Vokietijai, inicijuosime mokslines istorinių aplinkybių paieškas. Mirties slėnyje atsiras simbolinis medinis memorialas su atitinkama informacija. Paskutinis etapas – žvalgomieji archeologiniai tyrimai“, – sakė D. Jasaitis.

Prancūzijos ambasados atstovų teigimu, karo belaisvių atminimą įamžinantis memorialas galėtų atsirasti vėliausiai 2018 metais.

„Mirties slėnis ir jo paslaptys bus patrauklūs objektai Prancūzijos turistams. Juk 1920–1923 metais ir pati Kuršių nerija, Nida buvo administruojama Prancūzijos, o ši aplinkybė taip pat verta dėmesio“, – teigė Prancūzijos ambasadorius P. Jeantaud.

Rekomenduojami video