Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plungės kultūros centras rengia pirmąjį Lietuvoje Morės aukcioną

Nors žiema rodos tik dabar rimtai įsisiautėjo, o jau žiūrėk čia pat ir Užgavėnių šventė. Tai senas ir gražias tradicijas turinti lietuviška šventė, kai per žiemą sustorėjusį Lašininį nugali pavasario simbolis Kanapinis. Ir visi sočių blynų prikirtę, ant kaitrios ugnies sudegina žiemos simbolį – Morę. O jau sudeginę pavasario laukti pradeda.

Žinoma, visą Lietuvą sukaustęs karantinas šiemet keičia ir Užgavėnių tradicijas. Tačiau tradicijų laikytis privalu, todėl ir švęsti reikia.Taigi kviečiant pavasarį ir vejant karantiną su žiema kartu,  Plungės kultūros centras pirmą kartą, labai gilių Užgavėnių šventimo istorijoje, žiemos simbolį Morę ne degins, o parduos aukcione. Aukciono pradžią Plungės kultūros centras skelbs vasario 15 d. 15 val.  socialinio tinklo ,,Facebook“ savo  paskyroje. Aukcionas tęsis iki vasario 16 d. 16 val. Visi gyvai norėsiantys apžiūrėti, pačiupinėti, įvertinti prekę ar su ją įsiamžinti, galės ateiti į Senamiesčio aikštę, kurioje ir puikuosis žiemos simbolis – Morė.

Norintys pirmieji Lietuvoje įsigytiMoręir galbūt savo kieme ją sudeginti ir tuo pasipuikuoti, o gal iki kitų metų išsaugoti, turės po Morėsnuotrauka kultūros centro Facebook paskyroje parašyti apie šią gražuolę Morę šlovinantį  ketureilį ar  sukurti žiemišką eilėraštį, o gal  sušokti šokį, ar sudainuoti dainą. Čia jau kuo įdomiau pasirodysite, tuo geriau, nes aukciono dalyvių kūrybiškumą vertins solidi komisija, kuriai vadovaus Kanapinis. Kūrybingiausiai pagarbinęs Morę ir bus šio linksmo užgavėniško aukciono nugalėtojas. Nugalėtojas vasario 16 d. 16 val. galės į savo namus parsivežti šią žiemos gražuolę. Tuo pačiu tapti pirmuoju Lietuvoje Morės savininku.

Taigi nepraleiskite progos sudalyvauti, ar bent stebėti Plungės kultūros centro organizuojamą Užgavėnių švenčių aukcioną. Tikri pokyčiai laukia Užgavėnių šventės, kurioje pirmą kartą aukcione bus parduotas žiemos simbolis Morė.

Rekomenduojami video