Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pašventintas dar vasarą pastatytas Šaravų kalnelio kryžius

Šeštadienio rytą prieš eilinę varyminę Kėdainių rajono medžiotojų klubo „Apuokas“ medžioklę buvo pašventintas dar vasarą klubo medžiotojų iniciatyva pastatytas kryžius, skirtas pagerbti 1863 metų sukilimo aukas. Medžioklėje dalyvavo labai daug su medžiokle nesusijusių žmonių, taip jie buvo supažindinami su medžiotojais bei medžioklės tradicijomis.

Prieš medžioklę

Ankstų šeštadienio rytą medžiotojai, varovai, bendruomenės ir miškininkų atstovai rinkosi Kėdainių rajono Skaistgirio girininkijos Laučynės miške, medžiotojų klubo „Apuokas“ plotuose. 

Prieš medžioklę buvo pašventintas klubo medžiotojų iniciatyva pastatytas kryžius, skirtas pagerbti 1863 metų sukilimo aukas. 

Kryžių pašventino Josvainių Visų Šventųjų parapijos kunigas klebonas Edvinas Rimavičius. 

Visus pasveikino ir už kilnų darbą padėkojo ilgametis „Apuoko“ pirmininkas Irmantas Stanevičius.

Pasikvietė svečių

Kaunietis medžiotojas Eduardas Jasas į medžioklę pasikvietė ir svečių – žmonių, visiškai nesusijusių su medžiokle. 

Medžiotojas sako, kad tai puiki proga supažindinti visus su medžioklės tradicijomis.

„Žmonės turi suprasti ir suvokti, kad šiandieninis medžiotojas daugiau gamtai duoda, negu iš jos paima. Medžiotojas nėra mėsininkas, kuris ateina į mišką pasiimti mėsos. 

Realiai, medžiotojui ta mėsa tampa labai brangi ir prabangi, jis, nebūdamas medžiotoju, kur kas pigesnės mėsos nusipirktų parduotuvėje. 

Medžioklė – tai gyvenimo būdas, tai atsakomybė prieš žmones, tai gyvūnų populiacijos reguliavimas. Visa tai yra labai svarbu ir mes turime šviesti visuomenę“, – paaiškino E. Jasas.

Jungia bendruomenę

Medžiotojas kalbėjo, kad šiuolaikinis medžiotojas vienija, jungia bendruomenę, daro visai visuomenei naudingus darbus.

„Mes sutvarkėme Šaravų kalnelį, sutvarkėme aplinką. Į mišką paleidome danielių. Bendraujame su bendruomene, draugaujame. Vykdome daug gražių darbų, medžiotojai yra bendruomenės dalis“, – dėstė E. Jasas.

Dėkojo už kilnius darbus

Medžiotojų klubui „Apuokas“ dėkojo ir Kėdainių rajono Skaistgirio girininkijos girininko pavaduotoja Vaida Venckuvienė. Moteris pažymėjo, kad šiuolaikiniai medžiotojai daro gražius ir kilnius darbus.

„Nuoširdžiai dėkoju už iniciatyvą pastatyti naują kryžių prieš Šaravų ąžuolo. Man gyvenime, matyt, sekasi sutikti gerus žmones aplinkui. O gal čia galioja tas prietaras ,,kaip šauksi, taip atsilieps“ arba „kiek duosi, tiek gausi“. 

Klubo „Apuokas“ medžiotojai, matyt, neatsitiktinai mano aplinkoje. Gamtai daugiau atiduoda, nei iš jos paima. 

Tai yra vienybė, jungimas, neatstumia ir noriai moko nemokančius. Įtraukia į gamtos pažinimą. O dar ir neatlygintinai puoselėja istoriją, tradicijas“, – dėkojo V. Venckuvienė.

Rekomenduojami video