Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pakili atlaidų iškilmė Papilėje

Papilės (Akmenės r.) Šv. Juozapo parapijoje labiausiai žmonių mėgstami, laukiami, lankomi yra Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai-iškilmė.

Gausiau negu paprastai į šių atlaidų šv. Mišias prisirinko parapijiečių, atvyko svečių. Prieš Sumos šv. Mišias Papilės klebonas Rimvydas Marozas paskelbė atlaidų pamaldų tvarką, pranešė, kad jau prieš Sumos Mišias bažnyčioje giedojo Mažeikių kultūros centro „Draugystės“ choro atlikėjai. Kai vietos klebonas pranešė, jog atlaidų pamaldoms vadovauti atvyko Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas, bažnyčioje ilgai netilo džiaugsmingi plojimai. Tai rodė, kad parapijiečiai jo nepamiršo. Kanauninkas J. Paulauskas neslėpė, kad jam džiugu apsilankyti parapijoje, kur dirbo klebonu. 1983 metų vasarą iš Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos vikaro pareigų kun. Jonas Paulauskas vyskupo Antano Vaičiaus buvo paskirtas Papilės Šv. Juozapo parapijos klebono pareigoms. 1988 metų vasarą kun. J. Paulauskas paskiriamas klebonu į Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapiją, kur ir dabar tebesirūpina mūrinės ir gyvosios Bažnyčios statyba.

Per pamokslą kanauninkas Jonas Paulauskas vaizdžiai ir įtaigiai kalbėjo, kas mums yra Dievo ir visų mūsų Motina Marija. Litanijos žodžiais tariant, ji yra nuliūdusiųjų paguoda, ligonių sveikata, katalikiškų šeimų karalienė. Per Mariją priartėjame prie Dievo, išmeldžiame palaimą ir apsaugą savo Tėvynei. Pamokslininkas skatino nepamiršti maldų į Mariją savo kasdienybėje, savo gyvenimo namus statyti ant tvirtos evangelinės uolos.

Papilės parapijoje veikia kuopos globėjos Genovaitės Pundziuvienės telkiama ateitininkų kuopa. Mergaitės ateitininkės dalyvavo šv. Mišiose, procesijoje, tuo suteikdamos iškilmingumo pamaldoms. Prie altoriaus iškilmingai buvo atnešamos dovanos Mišių aukai, čia aktyviai dalyvavo ne tik ateitininkės, bet ir suaugę parapijiečiai, net iš JAV atvykę svečiai ateitininkai sendraugiai Laima ir Jonas Šalčiai.

Mišiose giedojo Mažeikių kultūros centro choras „Draugystė“ (dirigentas ir meno vadovas Ričardas Grušas). Po šv. Mišių choras pagiedojo įvairių skambių, populiarių giesmių, tuo džiugindamas ir stebindamas atlaidų dalyvius. Turbūt retai pasitaiko, kad kultūros centro choras giedotų Mišiose, o po pamaldų pateiktų dar nuostabų giesmių koncertą. Chorui ir jo vadovui R. Grušui parapijos klebonas R. Marozas bei svečias kanauninkas J. Paulauskas padėkojo nuoširdžiais žodžiais, o klausytojai – plojimais ir gėlių žiedais.

Po pamaldų vyko Krikšto apeigos. Kūdikiui buvo suteiktas jo prosenelio Simo, dirbusio vargonininku su kan. J. Paulausku, vardas.

Džiugūs, prasmingi susitikimai, pakili atlaidų iškilmės nuotaika buvo jaučiama šventoriuje stoviniuojančių, besiskirstančiųjų veiduose ir pokalbiuose. Mums, gargždiškiams, buvo įdomu stebėti, kaip švenčia kaimynai.

Kazimiera SIPIENĖ

banga,logo

Rekomenduojami video