Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nociūnuose – muzikuojančių šeimų festivalis

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Nociūnų kaime tradiciškai nuskambėjo, nuaidėjo kaimo šventė „Kaimo sueiga“. Tiesa, šiemet pakito šventės formatas, bet dėl to ji tapo tik dar įdomesnė ir pritraukė dar didesnį būrį žiūrovų. Šįmet Nociūnų kaimo sueigoje vyko ir muzikuojančių šeimų festivalis „Skambanti vasaros gama“.

Padėkojo stovyklautojams

Jau penkti metai iš eilės kaimo šventės metu pristatoma vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programa „Mes norime kurti“. Tad ir šie metai nebuvo išimtis – šventė buvo pradėta programos pristatymu Nociūnų bendruomenei.

Visi 39 stovyklautojai, kartu praleidę 9 dienas su įvairiomis edukacijomis, užsiėmimais, ekskursija bei paruošę koncertinę programą „Mes linksmuoliai ir išdykę“, stojo į sceną ir uždainavo.

Akcijos, atrakcijos

Vėliau programą tęsė Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai Junior“, Skambantis Perliukas“.

Po gražių dainų laukė dar viena atrakcija vaikams – putų šou. Jose teko pasimaudyti ir Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovei Daivai Makutienei.

„Šiais metais pradėjus galvoti, ką dar gražaus ar kažko kito galima būtų parodyti šventės „Kaimo sueiga“ metu, kilo visokių minčių.

Mąsčiau, gal pasilikti prie tradicijos, kaip ir kasmet. Gal pakviesti liaudies kolektyvą, estrados žvaigždę, paleisti fejerverkus. Ne, pamaniau, reikia kažko naujo“, – pasakojo D. Makutienė.

Grupinis darbas

D. Makutienė atskleidė, kad mintis šventės metu surengti festivalį kilo pasitarus su moterišku vietos bendruomenės ir partnerių kolektyvu.

„Laiku paskambino Nociūnų bendruomenės centro pirmininkė Vaida Stanevičienė ir pasakė, kad reikia įgyvendinti vietos projektą „Neišsenkanti versmė“.

Projektas įgyvendinamas partnerystėje su visuomeninėmis organizacijomis Beinaičių ir Kampų bendruomenėmis.

Vienas iš projekto tikslų – suorganizuoti respublikinį muzikuojančių šeimų festivalį.

Va čia ir kilo mintis, kad festivalį reikia organizuoti būtent kaimo šventės metu, nes pasikeis ir pati šventės struktūra, bus ir įdomus, ir kažkas naujo. Kaip tarėm, taip ir padarėm“, – dėstė organizatorė.

Išrinko pavadinimą

Patyrusiai ir daugiau nei 24 kultūrinio darbo metus kultūrai atidavusiai D. Makutienei buvo nelengva sugalvoti festivalio pavadinimą, tad čia ji ir vėl paprašė visų – mažų ir didelių pagalbos.

„Paskelbiau į Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus „Facebook“ puslapį konkursą „Muzikuojančių šeimų festivalio pavadinimas“. Pranešiau, kad laimėtojas bus apdovanotas.

Oi, kiek gražių pavadinimų sulaukiau. Tad, pasitelkus komisiją, kurią sudarė Nociūnų bendruomenės centro pirmininkė V. Stanevičenė, Kėdainių rajono Vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė ir aš, išrinkome tinkamiausią pavadinimą „Skambanti vasaros gama“.

Pavadinimo autorę Emiliją Vasiliauskę pakvietėme į šventę, kur jai garbingai buvo įteiktas konkurso prizas – stiklo taurė“, – dėstė D. Makutienė.

Į festivalį atvyko muzikuojančios šeimos iš Vilkaviškio, Jonavos, Panevėžio, Kauno ir Kėdainių. Iš viso – iš viso sulaukta 12 šeimų.Aut. past.

Tradicinė šventė

Šventę „Kaimo sueigą“ organizatoriai tradiciškai pradėjo po septintos valandos vakaro, kur muzikiniais kūriniais visus susirinkusiuosius pasveikino Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos dainuojamosios poezijos literatai „Likimo palėpė“.

Vėliau muzikiniu akordu D. Makutienės ir A. Vaidotienės atliekama daina „Saulės laikrodžiai“ buvo pradėtas I respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Skambanti vasaros gama“.

Į festivalį atvyko muzikuojančios šeimos iš Vilkaviškio, Jonavos, Panevėžio, Kauno ir Kėdainių – iš viso sulaukta 12 šeimų pasirodymų.

„Festivalis tikrai puikiai tiko Nociūnų kaimo šventės kontekste. Žiūrovai plojo ir vis prašė pakartoti atliekamus kūrinius.

Džiaugiuosi, kad tokiame mažame miestelyje galima surengti tokius festivalius, į kuriuos susirenka norinčių pakoncertuoti šeimų. Gal dėl to, kad mažas miestelis, o šeimos juk yra arba prilygsta mėgėjų kolektyvams. Juk tai ne profesionalai“, – paaiškino vadovė.

Gausybė sveikinimų

Gražius sveikinimo žodžius žiūrovams, svečiams, atvykusioms ir festivalyje pasirodžiusioms šeimoms skyrė Kėdainių savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Net aštuonioms muzikuojančių šeimų vadovėms meras, kartu su Nociūnų bendruomenės centro pirmininke Vaida Stanevičiene įteikė po padėką ir prisiminimo dovanelę.

Taip pat visus susirinkusius į Nociūnus pasveikino LR seimo narys Viktoras Fiodorovas.

Šilkinė košė

O kokia gi šventė be nuostabiai skanios „Muilinyčios“ moterų Irenos  Gugienės ir Genovaitės Žukauskienės virtos šilkinės košės. Ją moterims teko gaminti net du kartus.

O vėliau nuspręsta, kad kitais metais virs tris kartus, nes košės visiems norintiems paragauti neužteko.

„Vienas po kito vis gražesni šeimyninių duetų, ansamblių pasirodymai buvo festivalyje. Įdomu buvo ir akiai, ir gražu klausyti ausiai.

Noriu pasidžiaugti, kad festivalio „Skambanti vasaros gama“ programą paįvairino ir atvykusi dainininkė iš Vilkaviškio Danė Jurkšaitytė, kuri padovanojo dvi dainas, na, ir dar tik dainininko karjerą pradėjęs, puikiai dainuojantis Dominykas Bieliūnas taip pat iš Vilkaviškio.

Respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis pasitvirtino Nociūnuose ir dabar visos kalbos sukasi apie tai, kaip padaryti, kad ir 2022 metais šis festivalis įvyktų. Tikėkimės, kad taip ir bus, mes pasistengsim“, – kalbėjo D. Makutienė.

Įspūdingas šou

Visų, kas buvo iki šventės pabaigos, laukė šventės kulminacija – ugnies šou su programa „Ugnies karūna“, kuri nepaliko abejingų.

Renginį finansavo Kėdainių rajono savivaldybė, Nociūnų bendruomenės centras. Renginį organizavo Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyrius.

Dmitrijus Kuprijanovas

Rekomenduojami video