Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
N. Oželytė: "Žmonija meilei dar nėra subrendusi"

Antradienio vakarą Europos kino šalių forumas „Scanorama“ kino mėgėjus pakvietė į specialų Andrejaus Zviagincevo filmo „Nemeilė“ seansą. Prieš filmą vyko diskusija, kurioje festivalio įkūrėja ir meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė kalbino aktorę Nijolę Oželytę ir dainų autorių bei atlikėją Jurgį Didžiulį. Diskusijos dalyviai ne tik kalbėjo apie kiną, bet ir samprotavo apie meilės ir nemeilės reikšmę, įtaką žmogui, šeimai bei visuomenei.

„Labai džiaugiuosi, kad galime jums parodyti filmus, kurie ateina iki paskutinio laiptelio siekdami „Oskaro“ apdovanojimo. Andrejaus Zviagincevo „Nemeilė“ yra vienas iš jų. Aš tikiu, kad šis filmas šiandien nepaliks abejingų – jis turi didžiulį emocinį ir net psichologinį poveikį. Filmas pasakoja apie nemeilės teritoriją, kurioje nebėra jausmų ir bet kokie ryšiai yra arba nutrūkę, arba likę egzistuoti tik formaliai. Taigi kas nutiko su tais žmonėmis ir ar tai, ką pamatysime, yra tik vieno filmo tema? – klausimu diskusiją pradėjo G. Arlickaitė.

„Žinoma, kad kalbėti turime ne apie filmą, kalbėti turime apie mums visus. Aš filmą pažiūrėjau, perskaičiau visas jo recenzijas, ir mane labai nustebino tai, kad žmonės apie nemeilę kalba kaip apie kažkokį reiškinį, kuris nutiko šiandien. Man atrodo, kad meilė yra išsivystymo lygis. Žmonija dar niekada nebuvo subrendusi meilei. Kai jau nebeturime kovoti už kiekvieną duonos kąsnį, laimę įprasminame kiekybine išraiška – norime turėti daugiau. Kokia nauja kokybe galime pavirsti, mes dar negalvojame, nes per daug esame susikoncentravę į save. Negalima gyventi meilėje, jeigu tau tik dėl savęs baisu – jeigu tau baisu ko nors netekti, jeigu tu bijai numirti, jeigu nesupranti, kam tau reikalingas gyvenimas. Ir iki šiol žmonija dar niekada negyveno meilėje, nes tiesiog jai dar nėra subrendusi“, – nepatogių minčių negailėjo N. Oželytė.

J. Didžiulis, nors ir prisipažino, kad nėra sertifikuotas meilės alchemikas, apie meilę kalbėjo pozityviai ir užtikrintai. „Mūsų visų operacinės sistemos veikia skirtingai, ir tai yra labai gerai. Man meilės sąvoka yra abstrakti, labai konceptuali, bet ji yra tikra. Panašiai kaip pyktis, kurį gali jausti, ar kaip oras, kurį gali apčiuopti, – savo mintimis dalijosi J. Didžiulis. – Hemigvėjus galėtų tiksliau apibūdinti, kas yra tas sunkiai nusakomas jausmas, bet vienu dalyku esu įsitikinęs – meilė yra pasirinkimas.“

Rekomenduojami video