Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nepaklusnaus porceliano tramdytoja

Plonu aukso ar platinos sluoksniu dengti balto ir juodo porceliano papuošalai traukia akį netradicinėmis formomis ir subtiliu blizgesiu. Jų kūrėja vilnietė Algina Midverė, kurios venomis teka ukrainiečių kraujas, yra viena iš nedaugelio pasiryžusiųjų sutramdyti sunkiai modeliavimui paklūstantį ir itin trapų porcelianą bei pritaikyti jį grožiui.

Gyvenimas pasikeitė

Kurti papuošalus Algina pradėjo dar būdama mokinė. Septintoje ar aštuntoje klasėje pirmą papuošalą sau sukūrusi mergina daugiau jų niekada nebepirko, puošėsi tik savo rankų dirbiniais. Baigusi mokyklą šį pomėgį ji primiršo ir nėrė į fotografijos pasaulį – su drauge dirbo fotostudijoje, kur retušavo nuotraukas. Gyvenimą aukštyn kojomis apvertė viena diena, kai eidama nepamatė laiptelio, už jo užkliuvo ir žengusi žingsnį pajuto didžiulį nugaros skausmą.

„Iš pradžių pamaniau, kad tai – radikulitas, tačiau nuvykusi pas gydytojus sužinojau, kad skausmą sukėlė paauglystėje patirta trauma, kai mokykloje šokdama į tolį nukritau ant akmens ir stipriai susitrenkiau uodegikaulį“, – nelinksmus įvykius prisiminė moteris. Ji gerai atsimena gydytojo nuostabą, kai šis rentgeno nuotraukoje išvydo vos besilaikantį vieną iš stuburo slankstelių. Medikas negalėjo patikėti, kad mergina vaikščiojo ir nejautė itin didelio skausmo. Alginai buvo paskirta operacija, kuriai ji turėjo pasiruošti vos per tris savaites.

„Žinojau, kad po operacijos laukia ilgas ir sudėtingas gydymo ir gijimo procesas. Be to, žinojau, kad yra rizika nebevaikščioti. Todėl per tas tris savaites ne tik turėjau visą gyvenimą susidėlioti iš naujo, bet ir susitaikyti su kasdien didėjančiu stresu bei panikos priepuoliais. Bijojau lipti laiptais, važiuoti automobiliu ir panašiai, nes bet koks staigesnis ar stipresnis judesys galėjo dar labiau pakenkti“, – vienas juodžiausių gyvenimo dienų prisiminė A.Midverė.

Įgijo drąsos veikti

Operacija pavyko, bet merginos gyvenimas pasikeitė iš esmės. Nors ir anksčiau jautėsi laiminga, Algina prisipažino, kad nebemokėjo džiaugtis smulkmenomis. Operacija buvo tarsi spyris iš gyvenimo imti dar daugiau ir į pasaulį pažvelgti tarsi naujomis akimis. Pasikeitęs požiūris suteikė drąsos imtis to, ko visada norėjo.

„Tris mėnesius nešiojau viršutinės kūno dalies korsetą, nieko negalėjau daryti, o sėdėti man buvo leista tik 15 minučių per dieną. Didžiąją laiko dalį gulėjau. Šios aplinkybės ir privertė prisiminti pomėgį kurti papuošalus. Pamaniau, kad galėčiau tuo užsiimti, kol sveikstu“, – apie naujos veiklos pradžią pasakojo A.Midverė.

Tada dar būsimas vyras sukonstravo Alminai aukštą stalą, prie kurio ji galėjo dirbti stovėdama. Moteris ėmė domėtis prekybos internetu galimybėmis, rinko informaciją, po 5–6 valandas užsiimdavo aktyvia veikla populiariausiame pasauliniame rankdarbių interneto puslapyje , kad tik būtų pastebėta.

„Neužtenka kurti išskirtinius, unikalius darbus, reikia įdėti daug darbo, kad būtum pastebėtas. Šioje svetainėje pardavėjų yra ne milijonas, ne du, ir net ne dešimt. Tačiau šiandien įdirbis jau duoda grąžos“, – džiaugėsi A.Midverė.

Prireikė daug kantrybės

Papuošalus iš porceliano Algina pradėjo kurti vos prieš kelerius metus. Iki tol kūrė iš modelino.

„Dirbti su porcelianu ir išeiti iš modeliną pamilusių paauglių rinkos pasiūlė mama. O manęs ilgai įkalbinėti nereikia: greitai nusipirkau specialią krosnį, išsinuomojau patalpas dirbtuvėms ir ėmiausi eksperimentų“, – pasakojo Algina.

Porcelianą papuošalų kūrybai naudoja nedaug kūrėjų, todėl informacijos teko ieškoti įvairiomis kalbomis. Pusę metų A.Midverė eksperimentavo, sugadino daugybę papuošalų: jie tai skildavo, tai susitraukdavo, tai išeidavo ne tokie, kokių kūrėja tikėjosi.

„Porcelianas labai trapus, todėl dirbti su juo reikia itin atsargiai. Vis dėlto nemaloniausia gamybos proceso dalis – tepti papuošalus aukso ir platinos skysčiu, kuris yra labai toksiškas. Žinoma, aš visada saugausi, ryšiu dvigubą respiratorių, dirbu prie atviro lango, vėliau gerai išvėdinu patalpas. Manau, kad būtent dėl pavojingų darbo sąlygų porceliano indai yra tokie brangūs“, – kalbėjo vilnietė.

Nesibaigiančios Kalėdos

Šiandien Algina džiaugiasi ir dar vienu dalyku – pomėgis kurti papuošalus ją suartino su mama. Iš Ukrainos kilusi Larisa Raklevičienė visomis išgalėmis padeda dukrai ir ją palaiko.

„Mama, kaip ir aš, yra kūrybingos sielos, todėl dirbti kartu mudviem labai gera. Mama svajoja ateityje užsiimti tik šia veikla, tad palaipsniui bandome to siekti, – nuoširdžiai džiaugėsi jauna moteris ir prisipažino, kad dirbti sau, o ne būti samdoma darbuotoja, nėra lengva. – Didžiausias trūkumas yra tai, kad darbo diena niekada nesibaigia. Nors ir neinu į dirbtuves, kasdien galvoje sukasi mintys apie papuošalus. Kita vertus, kur dirbdama galėčiau sau leisti atostogauti po mėnesį ir ilgiau? O būdama pati sau vadovė galiu.“

Bene mieliausia porcelianinių papuošalų gamybos dalimi Algina vadina momentą, kai atidaroma krosnis. „Niekada nežinau, ką ten rasiu. Šis momentas – pats maloniausias. Kaip vaikai nekantraudami laukia ir pakuoja Kalėdų dovanas, taip aš atidarau krosnį. Man Kalėdos niekada nesibaigia“, – juokėsi moteris.

Aistra keliauti

Pailsėti nuo darbų ir pasisemti naujų idėjų A.Midverei geriausia keliaujant. Abu su vyru jiedu mėgsta ekstremalias keliones, kuriose netrūksta nei nuotykių, nei pavojų, nei stulbinamų vaizdų ir patirčių.

„Pernai visą Vietnamą išmaišėme ten įsigytu motociklu. Šią vasarą Indijoje keliavome vienais pavojingiausių ir aukščiausių kelių Himalajuose. Kelionėse yra tekę patirti avarijų, patekti į pavojingas situacijas, susidurti su narkomanais, kurie bandė apiplėšti, matyti, kaip žiauriai vietiniai aiškinasi tarpusavio santykius ir t.t. Tačiau tai padeda išvysti tikrąjį šalies veidą, todėl jokie pavojai mums nebaisūs. Azartas ir išgyvenimai viską atperka“, – aistringai pasakojo Algina. Tiesa, tokios dukters kelionės ne itin patinka mamai, tačiau A.Midverė džiaugiasi, kad gimdytoja pradeda suprasti jos poreikius ir nebepriekaištauja.

Rekomenduojami video