Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naują romaną bažnyčioje pristatęs Juozas Gaižauskas rašydamas ieško atsakymų

Dainos ir psalmės, gitara ir fortepijonas, juoką keliančios ir ašarą braukti priverčiančios istorijos, netikėtas interviu. Tokį vakarą draugams, bičiuliams ir gerbėjams Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje surengė aktorius ir atlikėjas, laidų vedėjas ir rašytojas Juozas Gaižauskas. „Tigras, glostantis pėdas“ – antrasis jo romanas, kurio veiksmas vyksta Kelyje.

Pristatymo vakarą Kelio ir keliautojo simboliu tapo J.Gaižausko kolega ir bičiulis, aktorius Sakalas Uždavinys. Knygos pristatymą vedė aktoriai Eimutis Kvoščiauskas, Emilija Latėnaitė, knygos ištraukas skaitė aktoriai Vaidotas Martinaitis ir Remigijus Vilkaitis.

Praėjusiais metais debiutavęs su pirmąja savo knyga „Dievas su šlepetėmis“, J.Gaižauskas netruko parašyti ir antrąją. „Karantinas rašymui yra tinkamas laikas“, – sako jis. Naująjį J. Gaižausko romaną išleido leidykla „Alma littera“.

„Kai prieš metus šitoje pačioje bažnyčioje pristačiau savo pirmąją knygą „Dievas su šlepetėmis“, man drebėjo kojos. Šiandien kojos stovi tvirtai, dreba širdis, – scenoje prisipažino Juozas. –Kai nusprendžiau rašyti antrąjąsavo knygą, man daug kas sakė:„Nerašyk, Juozai, taigi parašei vieną gerą, kam tau antra? O jei bus ne tokia gera?“ Tą patį žmonės kalbėjo ir apie knygos pristatymą: „Neplanuok, nebus, taigi karantinas.“ Bet, štai, vyksta, mes – čia. Daugybė dalykų gyvenime vyksta be mūsų valios.“

„Jei kelias neveda į šventyklą, kam jis reikalingas? Daug dalykų nevyktų, jei tigras mums neglostytų pėdų“, – susirinkusiesiems kalbėjo kunigas, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios klebonas Algirdas Toliatas.
„Tigras, glostantis pėdas“ – tai mistinis, paslapčių kupinas detektyvinis pasakojimas, kurį autorius vynioja rūkuose paskendusiose Astūrijos kalnų grandinėse, Afrikos dykynėse ir žaižaruojančiuose Islandijos ledynuose. Knygoje jis ieško atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus – likti gyvam ar išlikti žmogumi?

„Mano gyvenimas yra nesibaigianti virtinė klausimų, į kuriuos tik bandau rasti atsakymus. Knygoje jų yra daug, o atsakymų – mažai, – sako aktorius. Jis tikisi, kad savuosius atsakymus jo knygos skaitytojai tikrai suras patys.

Pristatyme dalyvavo ir romaną iliustravęs dailininkas Mindaugas Lukošaitis. Jis neabejoja, kad kiekviena knyga yra kelionė, o menas ir kūryba skaitytojui padeda keliauti.

Prieš pasirodymą ir jį baigęs knygos autorius J.Gaižauskas susirinkusiesiems dalijo autografus. Kiekvieną knygąjis pažymėjo specialiu spaudu. Panašūs antspaudai į skyrius dalija ir pačią knygą. „Piligrimai, eidami Šv. Jokūbo keliu, antspaudus renka į piligrimo pasą. Surinkę visuskelio pabaigoje, Santjago de Kompostelos piligrimų biure, jie gauna sertifikatą, kuris paliudija apie baigtą piligriminę kelionę. Šios knygos kelionėje antspaudus renki tiesiai į širdį. Jų skaičius nusako tavo gyvenimo sertifikato kainą. Širdyje turiu visokių antspaudų: gerų ir blogų. Viliuosi, kada nors rasiu atsakymus ir gausiu sertifikatą. O jeigu nepavyks, keliausiu toliau anapus. Juk Kelias yra beribis...“ – neabejoja knygos autorius.

Rekomenduojami video