Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moterų pasakojimai atsiskleidė darbuose

Penktadienio vakarą Kėdainių kultūros centro fojė buvo atidaryta tradicinė krašto dailės mokytojų kūrybinių darbų paroda. Jau daugiau nei dešimt metų kaskart artėjant kovo 8-ajai rengiamai ekspozicijai šį kartą savo darbus pristatė net 18 autorių. 

Įvairūs darbai

Šių metų tradicinės Kėdainių krašto dailės mokytojų parodos pavadinimas „Aš tau papasakosiu...“ menininkėms suteikė daug erdvės improvizacijai, tad čia eksponuojami darbai yra itin skirtingi tiek savo technika, tiek tematika.

„Rajono dailės mokytojų darbų paroda yra tradicinė. Taip susiklostė, kad ją kasmet pristatome prieš kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną. Joje visada dalyvauja tik moterys, todėl, kad dailės mokytojų vyrų beveik neturime. Paroda yra skirta mūsų susitikimui, pabendravimui, bendrystės puoselėjimui, taip pat visuomenei parodyti, ką mes veikiame, ką sugebame.

Šiemet paroda išėjo labai įvairialypė ir įdomi. Savo darbuose autorės atskleidė individualumą, originalumą bei stipriąsias puses. Eksponuojami meno kūriniai yra sukurti labai skirtingomis technikomis – tai ir tapyba, piešinys, oda, keramika, karpinys, fotografija, makrofotografija. Ne veltui paroda vadinasi „Aš tau papasakosiu apie...“, tad kiekviena autorė čia atskleidžia tai, kas yra jai yra įdomu, artima ir svarbu“, – sako viena iš parodos organizatorių Kėdainių rajono dailės mokytojų metodinės tarybos pirmininkė, „Atžalyno“ gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Daiva Nurdinova, kuri parodoje taip pat pristatė savo tapybos darbą.

Viešnios

Daugybę metų organizuojamos parodos autorių gretos nors truputį ir kinta, tačiau ne retėja.

„Šiemet parodoje savo darbus pristato 18 autorių, dailės mokytojų, dėstytojų iš įvairių ugdymo įstaigų – bendrojo ugdymo mokyklų, Kėdainių dailės mokyklos bei Kauno kolegijos (KK). Labai džiugu, kad šį kartą prie mūsų prisijungė kolegės iš Kauno bei Jonavos.

Parodoje galima išvysti Kauno kolegijos (KK) dėstytojų darbus. KK Justino Vienožinskio menų fakulteto Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dėstytoja, tekstilės studijos vadovė – Birutė Sarapienė kėdainiečiams pristatė skaitmeninės spaudos ant audinio technika sukurtą didelio formato darbą „Lietuva audimo raštuose“.

Tos pačios mokslo įstaigos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos lektorė, odos menininkė Lolita Grybauskienė parodai sukūrė tekstilės ir batikos kūrinį.

Parodą taip pat papuošė ir Jonavoje dirbančios kėdainietės Giedrės Kanapeckaitės kūryba.

Kaskart prie parodos prisijungia ir būrelis dailės mokytojų senjorių, kurios yra labai nuostabios ir aktyvios“, – pastebi D. Nurdinova.

  Kristina MIRVIENĖ

Gausu darbų

Šioje parodoje gausu Kėdainių dailės mokyklos mokytojų kūrinių: Asta Federavičiūtė-Jasiūnė pristatė išskirtinį kūrinį „Metamorfozės“, sukurtą makrofotografijos technika. Tai keturių darbų ciklas, kuriame įamžinti bakterijų, pelėsio vaizdai.

Piešimo mokytoja Žaneta Vasilė parodai sukūrė net kelis darbus, tai piešiniai „Iki mėnulio ir atgal“, „Varnų tango“ ir „Saulės zuikutis“. Keramikė Giedrė Nagreckienė pristatė kompoziciją „Pieva“, kuri sukurta iš keramikos, sidabro, vario ir kt.

Dailėtyros mokytoja Jovitos Buinevičienės parodai sukūrė fotografiją ant drobės „Nuotaika“, tokios technikos darbą taip pat pristato dailės bei fotografijos mokytoja Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė. Inga Čičinskė batikos technika sukūrė odos darbą „Saulės miražas“.

Parodoje taip pat galima pasigrožėti Albinos Mackevičienės karpiniais, kūrybinį darbą iš vilnos sukūrė Laima Mačiūnienė. Gausu tapybos darbų, juos pristatė Marija Burneikienė, Laima Bytautienė, Dalia Bružienė, Danguolė Civilkienė, Audronė Rudienė bei Violeta Orlienė.

Dailės mokytojų parodos „Aš tau papasakosiu...“ atidarymą vedė bei muzikinę programą dovanojo „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai. Jaunuoliai renginį papuošė ne tik atlikdami gerai žinomas dainas, bet ir savo kūrybos eilėmis bei dainomis.

 

Kristina MIRVIENĖ

Rekomenduojami video