Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mirė prancūzų aktorius J. Rochefortas

Eidamas 88-uosius metus, mirė žinomas prancūzų teatro ir kino aktorius Jeanas Rochefortas. Tai pirmadienį pranešė AFP, remdamasi velionio artimaisiais.

Pasak J. Rocheforto dukters Clemence, jos tėvas mirė vienoje iš Paryžiaus ligoninių naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Sunkiai sergantis aktorius į ją buvo paguldytas dar rugpjūčio mėnesį.

Aktorius gimė 1930 metais Paryžiuje bretonų šeimoje. Vaikystėje jis daug laiko praleisdavo protėvių tėviškėje Bretanėje, ir kaip tik ten – Nante – vienas iš bičiulių įkalbėjo jį išmėginti savo jėgas teatro kursuose. Vėliau J. Rochefortas grįžo į sostinę, kur įgijo profesinį išsilavinimą.

Teatro scenoje debiutavo 1953 metais. O didžiajame ekrane jis pirmą kartą pasirodė 1956 metais, atlikęs epizodinį vaidmenį Georges Lampino filme „Susitikimas Paryžiuje“ (Rencontre a Paris). Jis išgarsėjo 1962 metais, nusifilmavęs Philippe de Broca juostoje „Kartušas“ (Cartouche). Aktorius dar labiau išpopuliarėjo, pasirodžius filmui „Anželika – angelų markizė“ (Angelique, marquise des anges, 1964) ir kitoms šio ciklo juostoms, kuriose jis atliko advokato Francois Desgrez vaidmenį.

Iš viso per savo karjerą J. Rochefortas sukūrė daugiau kaip šimtą vaidmenų kine, teatre ir televizijoje, jis tris kartus pelnė svarbiausią Prancūzijos kinematografo apdovanojimą – „Cezario“ statulėlę.

Rekomenduojami video