Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mirė kompozitorius Algirdas Klova

Eidamas 63-iuosius metus penktadienį mirė kompozitorius, muzikantas, etnomuzikologas Algirdas Klova.

„Mirė šį rytą ir staiga, netikėtai (...) Jis buvo visų galų meistras – ir rašyti, ir groti, ir kurti, ir megzti ryšius, ir kitiems padėti, visada buvo šiltas ir draugiškas žmogus“, – BNS sakė Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Radvilė Buivydienė. A. Klova gimė 1958 metais Kaune, jis buvo vienas pirmųjų folk-jazz propaguotojų šalyje.

1983 metais baigė Lietuvos konservatoriją (J. Juzeliūno klasę). Vėliau jis dirbo garso režisieriumi Lietuvos radijuje, vadovavo Vilniaus universiteto folkloro ansamblio Ratilio instrumentinei grupei, buvo radiofono „Vilniaus varpas“ muzikos redaktorius ir laidų vedėjas, organizavo tarptautinį instrumentinio folkloro festivalį „Griežynė“, Lietuvos country muzikantų asociacijos įkūrėjas, „Blue grass“ tarptautinės asociacijos narys ir atstovas Lietuvai.

A. Klova 1980 metais įkūrė country muzikos grupę Kikilis, 1988 – folkloro ansamblį Vydraga, 1996 subūrė „Country‑Blues Session Band“. Jis sudarė ir išleido daugiau kaip dešimt lietuvių muzikos folkloro rinkinių, savo kūrybos ir ansamblio „Vydraga“ kompaktines plokšteles, knygas „JAV fidlerių melodijos“ (2000), „JAV vaikų dainos“ (2002).

A. Klova koncertavo Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Švedijoje), kaip solistas ir su ansambliais dalyvavo festivaliuose su džiazo, roko, country muzikantais. Jo kūrybai būdingas melodingumas, improvizaciškumas, joje gausu liaudies muzikos elementų, yra ir minimalizmo bruožų. A. Klova apdovanotas įvairiais apdovanojimais ir premijomis, 2003 metais tapo „LATGA-A“ metų autoriumi.

Rekomenduojami video