Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto centre – nauja paroda

Kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ ir Ukmergės rajono savivaldybė pristato keramikės, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Aldonos Jonuškaitės-Šaltenienės naujausių keramikos kūrinių parodą „Iš jūros. Vikingai“.

Keramikė A. Jonuškaitė-Šaltenienė prisipažįsta pirmą sykį jūrą išvydusi būdama 13-os metų. Vaikystėje apie ją labai daug girdėjo iš savo senelio, kuris, būdamas jūrininku, saugojo Rusijos–Turkijos sieną Juodojoje jūroje.  O senelio pusbrolis apiplaukė visą pasaulį mokomuoju suomių burlaiviu.

„Gal dėl to vaikystėje vis sapnuodavau, kad aš – paukštis, skraidantis viršum didžiųjų vandenų...“ – sako keramikė. Ji pati domėjosi Kuršių istorija, bendravo su Nidos senbuviais.

„Keramika – dūžtantis menas. Ir todėl man ypač įdomu apžiūrint tyrinėti restauruotą archeologinę keramiką, sulipdytą iš šukių ir su tuštumomis.

Šį savo darbą lipdžiau iš gabalėlių, atrastų mano pasąmonėje – iš sudužusių vikingų, ir taip gimė ši kompozicija „Iš jūros. Vikingai“, pradėta pernai ir užbaigta šiemet, karantine su kauke ant veido“, – sako parodos autorė.

Paroda Ukmergės centre veiks iki rugsėjo 20 d.

Rekomenduojami video