Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Metų nominantai“: „Metų kultūros žmogus“ – Dovilų etninės kultūros centro direktorė Lilija Kerpienė

Gargždų miesto gimtadienio šventėje Klaipėdos rajono savivaldybės mero padėkomis „Metų nominantai“ buvo pagerbti bendruomenių, kultūros, verslo, jaunimo organizacijų atstovai.

„Metų kultūros žmogaus“ įvertinimas šiemet skiriamas Dovilų etninės kultūros centro direktorei Lilijai Kerpienei, ilgametei folkloro ansamblio „Lažupis“ vadovei, dabar ansamblio tradicijas ir jo puoselėjimą jau perduodančiai jaunimo kartai. Lilija apdovanojama už dviejų etnografinių regionų – Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos – kultūros puoselėjimą, populiarinimą, už suburtą stiprią profesionalų komandą, už kuriamus ir vykdomus svarbius ir unikalius etninės kultūros projektus, įdomias ir vertingas edukacijas.
Etninės kultūros puoselėjimas yra neatskiriama Lilijos gyvenimo dalis. Būdama savo srities profesionalė, spinduliuodama pagarbą ir kitiems kultūros žmonėms ji geba suburti bendram tikslui ir vietos bendruomenę, ir švietimo įstaigas, ir seniūniją.

„Nominacija „Metų kultūros žmogus“ dalijuosi pirmiausia su savo įstaigos darbuotojais, be kurių pasiaukojimo, kūrybiškumo, atkaklumo mūsų bendromis pajėgomis kuriamiems ir įgyvendinamiems projektams nematytume jokio apčiuopiamo rezultato“, – akcentuoja Dovilų etninės kultūros centro direktorė.

L. Kerpienė sako, kad kolektyvas didžiuojasi etnologo H. Lotužio ilgametės veiklos įvertinimu: į nematerialių vertybių sąvadą šiemet įtraukta pirmoji Klaipėdos rajono vertybė – Kisinių kapinių šventės tradicija. Dovilų kultūros centras šiemet inicijavo naują Johano Ferdinando Kelkio premiją „Jaunasis publicistas“. Ja kiekvienais metais bus apdovanojami moksleiviai už kūrybiškus, meniškai brandžius kūrinius krašto istorijos ar šiandienos gyvenimo temomis. Šia Klaipėdos rajono savivaldybės premija bus įprasmintas lietuviškos periodikos pradininko J. F. Kelkio atminimas. Be to, daug dėmesio šiais metais skiriame 1831 m. sukilimo Lietuvoje vado, brigados generolo Antano Gelgaudo, palaidoto Kisiniuose, veiklos ir asmenybės įprasminimui“, – samprotauja nominantė L. Kerpienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video