Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Menininkė A. Kisarauskaitė galeriją įkūrė savo bute

Menininkų Vinco ir Saulės Kisarauskų duktė, taip pat menininkė Aistė Kisarauskaitė, tęsia savo tėvų sovietmečiu puoselėtą tradiciją rengti parodas namuose ir kviečia ne tik jos lankyti, bet ir pabendrauti su menininkais namų aplinkoje.

Įsikūrusi toliau nuo centro, viename sostinės gyvenamųjų rajonų, menininkė, rašytoja A. Kisarauskaitė vasarą ėmė rengti parodas savo bute. Ji pasakoja, kad ši idėja atėjo iš vaikystės, ir prisimena, kaip jos tėvai V. ir S. Kisarauskai namuose rengdavo parodas, sovietmečiu parodas atstodavo dirbtuvės.

„Tai yra sena tradicija, kai mano tėvai kai kuriuos savo darbus rodė tik studijoje, tuo metu už jų viešinimą jiems būtų negerai pasibaigę. Pagalvojau, kad ši tradicija, kai susirenkama ne tik pasižiūrėti, bet ir aptarti, padiskutuoti, yra labai smagi ir kodėl gi jos nepratęsus“, – idėjos kilmę pristato menininkė A. Kisarauskaitė.

Pirmojoje parodoje vasarą ji eksponavo sovietmečio klasikų darbus iš savo tėvų S. ir V. Kisarauskų archyvo, vėliau surengė Kosto Gaitanži, Vido Poškaus tapybos, Gedimino Pranckūno fotografijos parodas. Kiekvieną parodą menininkė stengiasi eksponuoti ne mažiau nei mėnesį, kad žmonėms būtų kuo patogiau apsilankyti. Iš pradžių veikusi kaip galerija namuose jos namų galerijos erdvė jau turi pavadinimą „Trivium“.

Šiuo metu namų galerijoje eksponuojama grafikės Birutės Zokaitytės paroda „Mėnulio laboratorijos“. Parodą atidarė jos dukra dainininkė Migloko.

Parodoje B. Zokaitytė eksponuoja naujausius, iki šiol nerodytus darbus iš šiuo metu rengiamos parodos, kurią ketina baigti kitąmet. Parodoje – objektai, medžio raižiniai, ofortai. Darbuose ji panaudojo Justino Vienožinskio dailės mokykloje, kurioje dėsto, rastus senus mokyklinius žurnalus.

„Daugybė žymių menininkų – Šaltenis, Sauka, Šerys ir kt. – dėstė. Nuėjusi į mokyklos rūsį radau krūvą žurnalų, drėgnų, apipelijusių, juos man atidavė meno tikslams. Juose ir Piekuro ranka įrašytos užduotys, ir Rožanskaitės bei Pečiukonio pažymiai, kai kas išsitrynę, išsiplovę“, – pasakoja grafikė.

Kol kas namų galerijoje buvo eksponuojami menininkų, bičiulių darbai, tačiau ji kviečia visus, ypač jaunus menininkus, teikti pasiūlymus eksponuoti savo kūrinius jos namų erdvėje.

Rekomenduojami video