Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Meironiškiečiai jau ruošiasi gražiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms

Nedidelis, tačiau labai veiklus Kėdainių rajono Meironiškių kaimas gali būti pavyzdys kitiems rajono kaimeliams. Meironiškiečiai aktyviai ruošiasi artėjančioms Šv. Kalėdoms. Ta proga praėjusį savaitgalį kaimo gyventojai buvo susibūrę net tris kartus. Trys veiklos per savaitgalį mažam kaimui – tikrai labai daug.

Kūrybinės dirbtuvės

Mažame kaimelyje kultūros židinį kurstanti ir kaimo žmones burianti Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė Rita Tamošaitienė „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad Meironiškiuose savaitgalis buvo apstus renginių.

„Penktadienio pavakarę moterys rinkosi į adventinių ir kalėdinių vainikų kūrybines dirbtuves. Kas norėjo adventinių vainikų iš natūralių medžiagų – pynė juos iš įvairiausių šakelių, dekoravo eglių ir pušų kankorėžiais, gilėmis, riešutais, džiovintais vaisiais ir augalais.

O kam labiau patinka puošnesni kalėdiniai vainikai, puošė juos spalvotomis pirktinėmis dekoracijomis, purškė blizgiu laku.

Džiugu, kad šiemet į edukaciją susirinkusias moteris vainikų pynimo paslapčių galėjau pamokyti pati, nes dar pernai viso to išmokau iš floristės, visiems gerai žinomos dotnuviškės Sondros Žalakevičienės.

Į edukaciją susirinkusios moterys dėkojo ir džiaugėsi, kad po poros valandų kūrybingo ir kruopštaus darbo, visos galėjo į namus parsinešti savo pačių rankomis sukurtus šventinius vainikus“, – šypsojosi R. Tamošaitienė.

Popietė vaikams

Vaikai Meironiškių kaime labai aktyvūs ir žingeidūs. Jie nuolat domisi, kokie renginiai vyks ir aktyviai juose dalyvauja.

„Taigi šeštadienio popietę skyrėme vaikams, kurie prasitarė, kad labai laukia Kalėdų, todėl kartu nusprendėme skyriuje surengti „Spalvoto meduolio“ dieną.

Susirinkę vaikai margino įvairiausių formų imbierinius meduolius, gražiai ir šventiškai juos pakavo bei nešėsi namo.

Spalvotus meduolius planuoja per Kalėdas padovanoti tiems, kuriuos labiausiai myli – mamai, tėčiui, močiutei ar seneliui“, – paaiškino skyriaus vadovė.

Nedidelis, tačiau labai veiklus Kėdainių rajono Meironiškių kaimas gali būti pavyzdys kitiems rajono kaimeliams.Aut. past.

Advento popietė

Lapkričio 28-ąją prasidėjo Adventas – keturis sekmadienius iki Šv. Kalėdų apimantis rimties ir susikaupimo laikotarpis.

„Pirmąjį Advento sekmadienį kvietėme visus pasibūti jaukioje adventinėje popietėje „Šilumos, kaip duonos atsilaužkim..“, kartu su Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus folkloro ansambliu „Žalasys“.

Prisimindami lietuvių liaudies papročius ir Advento tradicijas keliavome po keturis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją.

Nuoširdus ačiū visam folkloro ansamblio „Žalasys“ kolektyvui, už parodytą įdomią adventinę programą.

Dėkoju visiems dalyvavusiems renginiuose, linkiu Advento laikotarpiu susikaupti, daugiau laiko skirti sau ir savo artimiesiems, sutarti su visais, skleisti atjautą, gerumą bei džiaugsmingai sulaukti gražiausių metų švenčių – Šv. Kalėdų“, – linki R. Tamošaitienė.

Rekomenduojami video