Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Maironio gimtadieniai: baltomis pirštinėmis mūvintys padavėjai ir legendinis krupnikas

Maironis buvo uždaro būdo, bet labai mėgdavo pasikviesti svečių į namus, ne mažiau ir pats mėgo eiti į svečius. O didžiausios šventės jo namuose buvo šv. Velykos ir jo gimtadieniai. Taip apie Lietuvos poetą ir kunigų seminarijos rektorių Joną Mačiulį-Maironį pasakoja Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

„Svečius aptarnaudavo „Metropolio“ padavėjai, mūvintys baltomis pirštinėmis. Švenčių metu būdavo gausu valgių ir nedaug gėrimų, nes Maironis girtavimo nepripažino. Bet būdavo ir tokių linksmų vakarėlių, kai Maironis nebegalėdavo suvaldyti situacijos“, – dėsto muziejaus direktorė.

A. Ruseckaitės teigimu, Maironis buvo labai vaišingas ir budriai sekdavo, ar ant stalo netrūksta valgių ir gėrimų. O vienas gėrimas, kuriuo svečius vaišindavo Maironis, netgi tapo legenda.

„Švenčių metu buvo geriamas krupnikas, apie kurį visi juo vaišinti svečiai rašo savo atsiminimuose. Šis gėrimas buvo saldus ir labai stiprus. Tačiau sesuo Marcelė, gaminusi krupniką, jo recepto nepaliko netgi savo artimiesiems, tad jis tapo tikra legenda“, – tikina A. Ruseckaitė.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Istorijos detektyvai“.

Rekomenduojami video