Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
LRT OPUS mini ypatingą sukaktį

Rugsėjo 1-oji – ypatinga diena ne tik moksleiviams, bet ir LRT. Radijo stotis LRT OPUS šią dieną mini dešimtąjį gimtadienį. 

2006 m. rugsėjo 1 d. 15 val. transliuoti pradėjo LRT OPUS radijo stotis, anuomet žinoma „Opus 3“ vardu. „Viskas prasidėjo prieš 12 metų, kai buvo įkurta internetinė radijo stotis „@radijas“ ir jai buvo supirkta visa įranga, reikalinga internetiniam radijui. Tada atsirado pasiūlymas: darykime trečią LRT radijo programą jaunimui“, – prisimena LRT OPUS pradininkas ir programų direktorius Darius Užkuraitis.

Jis prisimena ir tąkart eteryje skambėjusį pirmąjį kūrinį – „Faithless“ dainą „God is a Dj“. „Tai buvo kultinė ir tokia išlieka daina tų, kurie mėgsta elektroninę muziką. Sako, kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plauks. Mes gal šiek tiek fatalistai – pasitikėjome Dievu didžėjus (red. past.)>“, –  prisimena D. Užkuraitis.

Gražia sukaktimi džiaugiasi ir jau devynerius metus čia dirbantis Richardas Jonaitis: „LRT OPUS – puiki alternatyva Lietuvoje. Mes žinome daug komercinių radijo stočių, kurios orientuojasi į populiariąją kultūrą, muziką, jos komercinės, turi gyventi iš reklamos, o mes galime užsiimti šiokia tokia edukacija, galime atkreipti dėmesį į alternatyviosios muzikos atlikėjus, kurie kuria elektroninę, indie elektroninę muziką, roką, indie roką ir t.t.“

Plačiau apie tai, kaip įsikūrė ši radijo stotis ir kaip užaugo jos klausytojai, – „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Rekomenduojami video