Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
LRT eteryje – istorija, apie kurią niekas nenorėjo kalbėti

Ketvirtadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ –  Lietuvoje daug dėmesio sulaukęs filmas „Meistras ir Tatjana“, kurtas daugiau nei penkerius metus ir atskleidžiantis dramatišką fotografo Vito Luckaus gyvenimo bei kūrybos kelią. 

Filmo „Meistras ir Tatjana“ prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė pasakoja, kad filmo idėją režisierei Giedrei Žickytei tam tikra prasme dar studijuojant žurnalistiką pasiūlė jos dėstytojas Skirmantas Valiulis.

„Jis užsiminė, kad egzistavo toks fotografas, o žurnalistas iš Olandijos tuo metu ieškojo medžiagos apie jį Lietuvoje, ir Skirmantas pasiūlė Giedrei padaryti interviu su tuo žurnalistu. Ji padarė, o medžiaga kažkur užsiliko“, – pasakoja D. Vildžiūnaitė.

Vėliau režisierė atrado savo studijų medžiagą ir ėmė gilintis į istoriją.

„Jai pradėjo vertis labai daug klausimų susijusių su Vito istorija, nes nuotraukos buvo nuostabios, bet apie jas mažai kas žinojo. Paaiškėjo, kad už Vito Luckaus gyvenimo slypi didžiulė drama, apie kurią net ir tada, kai ji kūrė filmą, niekas nenorėjo kalbėti“, – prisimena prodiuserė.

Jos teigimu, viena filmo linija – apie, V. Luckaus kaip kūrėjo kelią, pasiekimus, kita – nepaprastai graži meilės istorija.

Plačiau apie filmą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Rekomenduojami video