Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lomių moksleiviai minėjo Muziejų naktį

Penktadienį vykusią Muziejų naktį moksleiviai minėjo dienos metu. Mažieji apsilankė Lomių krašto muziejuje ir kitose istorinę reikšmę turinčiose vietose.

Penktadienio rytą pirmokai ir trečiokai su mokytoja Lolita Užkuriene pasveikino Lomių krašto istorijos ir etnografijos muziejaus muziejininkę Elenos Bazinienės. Vaikai linkėjo, kad muziejus būtų gausiai lankomas, stebintų įdomiais eksponatais, būtų atviras ir šiuolaikiškas.

Kaip pasakojo mokytoja Lolita Užkurienė, muziejų aplankė norėdami įveikti „Misijos 2018: #100-mečio kelionė“ iššūkį, kuris kvietė aplankyti svarbiausias nepriklausomybės kovų atminimo vietas savo krašte. Kraštotyrininkė E.Bazinienė papasakojo apie to krašto partizanus: V.Dautartą–Žaibą, L.Laurinską–Liūtą, Kęstučio apygardos partizanų vadą Juozą Kasperavičių–Visvydą. Trumpai stabtelėjo bendruomenės centro kiemelyje prie žymos rezistencinių kovų dalyviams, žuvusiems Lomių krašte, atminti. Vėliau nuvyko į Kęstučio apygardos vadavietę Batakių miške, prie paminklo žuvusiems partizanams. Šioje vietoje buvusi eigulio, partizanų rėmėjų Juknų sodyba, kur po namu ir buvusi įrengta slaptavietė. Ją 1947 metų balandžio 9-ąją apsupo MVD kareiviai. Slėptuvėje buvęs apygardos vadas J.Kasperavičius–Visvydas ir jo adjutantas A.Biliūnas–Džiugas sunaikino dokumentus ir susisprogdino.

Rekomenduojami video