Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos geografiniame centre iš riedulių pastatė Meilės ir taikos gėlę

Kėdainių rajone esančiame Lietuvos geografiniame centre visai neseniai išdygo milžiniškas  akmeninis statinys – Meilės ir taikos gėlė. Šį paminklą meilei ir taikai pastatė ne pelno siekianti organizacija, o žemę nevyriausybininkams padovanojo geradarys Kėdainių rajono Ruoščių kaimo ūkininkas. Tiesa, kol kas prašoma paminklo nelankyti, mat aplink jį dygsta neseniai pasėta žolė.

Meilei ir taikai

Paminklą meilei ir taikai pastatė VšĮ „Idealistų būstinė“. Tai nuo 2014 metų veikianti ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslai – išskirtinai šviečiamieji. Ji vienija antropoteosofinę veiklą vykdančius kolektyvus.

Įstaiga skelbia, kad šis statinys – tai Meilės ir Taikos simbolis, įkūnijantis mūsų protėvių aisčių puoselėtas amžinąsias dvasines vertybes, vienijančias skirtingos pasaulėžiūros ir religinių įsitikinimų gėrio ir visokeriopos pilnatvės savo šaliai ir visai Žemei siekiančius žmones.

Statinio idėja priklauso šviesaus atminimo Petrui Ilgevičiui, sukūrusiam sakralinių statinių iš lauko akmenų sodybą Molėtų rajone.

Įspūdingas statinys

Lietuvos geografinį centrą lankantys turistai tikrai pastebėjo šį įspūdingą paminklą. Paminklo statybos užbaigtos visai neseniai, jis buvo statomas šių metų vasarą.

Visas finansines lėšas šio paminklo statybai padengė geradariai aukotojai, kurie aukojo minėtai organizacijai.

Milžiniški akmenys į Kėdainių rajoną atvežti iš Kauno, Panevėžio, Rietavo, Vilniaus, Utenos, Šiaulių, Molėtų, Klaipėdos, Jonavos, Tauragnų apylinkių. Juos taip pat dovanojo geradariai.

Dovanojo sklypą

Kėdainių rajono ūkininkas Rytis Šležys VšĮ „Idealistų būstinei“ padovanojo 25 arų sklypą. Jame ir buvo pastatyta Meilės ir taikos gėlė – dvylikos didelių lauko akmenų 36 metrų skersmens ratas, kurio centre stovi tryliktasis akmuo.

Prie akmenų galima rasti lenteles, kuriose nurodyti Zodiako ženklų pavadinimai ir pagrindinės jų temos. Šis statinys pastatytas pagal senąsias sakralinių statinių tradicijas.

Kol kas prašo nelankyti

Statinio statytojai prašo kėdainiečių ir Kėdainių rajono svečių kol kas nelankyti Meilės ir taikos gėlės, mat aplink paminklą šiuo metu dygsta neseniai pasėta žolė.

Rekomenduojami video