Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvoje viešės lietuvių kilmės Holivudo aktorė R. Lee

Ateinantį savaitgalį Lietuvoje, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, viešės lietuvių kilmės Holivudo aktorė Ruta Lee. Per visą gyvenimą ji sukūrė daugiau nei šimtą vaidmenų ir tapo tikra didžiojo ekrano žvaigžde.

Tikrasis aktorės vardas – Rūta Marija Kilmonis, ji gimė 1935 metais Kanadoje, Monrealyje. R. Lee gimė lietuvių emigrantų šeimoje, abu jos tėvai buvo paprasti siuvėjai.

Šiuo metu aktorei, per savo karjerą sukūrusiai daugiau nei 150 vaidmenų kino filmuose ir televizijos serialuose, 81-eri, tačiau ji žavi jaunatviška energija bei puikia lietuviška tartimi su dzūkišku akcentu.

R. Lee išgarsėjo vaidmeniu filme „Septynios nuotakos septyniems broliams“. Ji taip pat atliko daug epizodinių vaidmenų, pasirodė įvairiose Jungtinių Valstijų televizijų laidose, serialuose.

Ji garsi ne tik vaidmenimis, bet ir kova už Lietuvos laisvę. Prezidentas Valdas Adamkus 2007 m. apdovanojo aktorę ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

R. Lee – vienintelė lietuvė, kurios žvaigždė greta kitų ryškiausių pramogų pasaulio asmenybių nuo 2006-ųjų puikuojasi Holivudo šlovės alėjoje.

Jau šią savaitę retai savo tėvų gimtinėje besilankanti R. Lee atvyksta į Lietuvą, kur liepos 9-ąją sakys kalbą Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime.

 

Rekomenduojami video