Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Lietuvą širdy nešuosi“

„Poezijos paukštė“ ir vėl užsuko į Jasiuliškių socialinės globos namus. Visų nuotaika pakili, nes čia gyvenantys žmonės myli poezijos žodį ir labai laukia šios šventės. Šie metai Lietuvai labai svarbūs: minime valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Tad ir mes savo šventę skyrėme Lietuvai, Žemei, Motinai, Šeimai.

Susirinko gausus būrys literatų ir muzikantų, tarp jų – ukmergiškis fotomenininkas Albinas Kuliešis, šventupietė Genoefa Povilavičienė, buvęs globos namų gyventojas, jau kelinti metai gyvenantis Vilniuje, Ruslanas Šerkšnys. Eiles Mamai skyrė Nijolė Vanagienė, o tėviškės Slabados ilgesiu dalijosi Jonas Povilavičius.

Apie gimtinę deklamavo ir Janė Giedraitienė. Darbuotoja Regina Mulevičienė skaitė jautrų laišką, parašytą savo vaikams, gyvenantiems užsienyje, o Regina Nugarienė eiliuotai išsakė visą meilę Lietuvai.

Sulaukėme ir poetės su dovanomis – savo kūrybos knygomis „Vakaras“ ir „Jausmų labirintai“. Mus aplankė viešnia iš Kėdainių Rima Petrilevičienė – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja, poezijos ir kitų menų asociacijos „Branduma“, Kėdainių rajono literatų klubo „Varsna“ narė, išleidusi 9 savo kūrybos knygeles.

Muzikos kūrinių dovanojo iš Prezidento Antano Smetonos gimtinės Užulėnio atvykusi Rima Žudienė. Šeimyninis Daivos ir Kazimiero Šermukšnių duetas atliko nuotaikingą dainą „Svajone, lik sveika“. Skambėjo Vidiškių kultūros namų moterų ansamblio atliekamos dainos apie Lietuvą, lietuvišką žodį. Savos kūrybos dainą skyrė Eglė Staniūnaitė, o Genadijus Ginevičius daina apie klevą atskleidė tėviškės meilę, ilgesį visų, kurie išvykę į svečias šalis. Įsilieti į dainą pakvietė ir Jasiuliškių socialinės globos namų jungtinis darbuotojų ir gyventojų ansamblis.

Susirinkusiuosius sveikino ir padėkos žodžius tarė globos namų direktorius Vilius Petrauskas. Visi dalyviai apdovanoti mūsų auksarankių sukurtomis dovanėlėmis – veltinėmis trispalvėmis širdutėmis.

Kad šventės būtų gražios, reikia įdėti daug išmonės ir darbo. Todėl labai dėkoju visiems bendraminčiams, o labiausiai – psichologei Jolantai Čekauskaitei.

 

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ

Rekomenduojami video