Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
L. Donskis bus pagerbtas ten, kur pats norėjo sukalbėti žydišką maldą

Sekmadienį 15 val. a.a. Leonido Donskio atminimas bus pagerbtas Butrimonyse, pagrindinėje žydų masinių žudynių vietoje. L. Donskis yra sakęs, kad jaučia moralinę pareigą ten kadišą sukalbėti su žydais. Sekmadienį kadišą atliks operos solistas Rafailas Karpis, rašoma pranešime spaudai.

Antrojo pasaulinio karo metais Butrimonyse buvo sušaudyta apie 2 000 ten gyvenusių žydų, išsigelbėjo vos vienuolika, vienas iš jų – L. Donskio tėvas. Būtent šioje istorinėje vietoje dvi organizacijos – „Šiaurės Jeruzalė“ ir fondas „Malat memory foundation“ – kviečia pagerbti čia žuvusiųjų ir L. Donskio atminimus.

„Į Butrimonis kviečiame visus, kam svarbus Leonido atminimas. Proga įgyvendinti išėjusio žmogaus norą yra vertinga galimybė sustiprinti jo gyvavimą. Vykdydami Leonido norą, pagerbsime visus čia nužudytus žydus. Planuojame ne religines apeigas, bet humanistinio pobūdžio renginį, kurio turinys, būdamas meniniu, neprivalo tilpti į įprastinius rėmus. Kaip ir Leonido tautinė savimonė – nestandartinė ir dėl to sunkiau suvokiama. Kadišas skambės jo nužudytų protėvių garbei –  tokia buvo jo svajonė, o tuo pačiu, deja, ir jo paties atminimui“, – sako „Šiaurės Jeruzalė“ vadovė Anna Avidan.

Operos solistas R. Karpis maldą atliks muzikos kalba – Butrimonyse skambės Maurice Ravelio kūrinys „Kadiš“. „Muzikos kalbą supranta visi, todėl ir pasirinkome tokią maldos formą. Leonidas buvo nepaprastas žmogus, vien žinojimas, kad jis yra, atnešdavo ramybės jausmą“, – sako su L. Donskiu draugavęs žinomas operos solistas.

Į renginį atvyks ir vos kelių išsigelbėjusių žydų palikuonys. Vienas iš jų – PAR litvakas Michaelis Solomonas Pertzas. Butrimonyse buvo nužudyti jo senelė ir dėdė iš tėvo pusės.

Į Butrimonis visus norinčius nemokamai nuveš autobusas, kuris išvyks sekmadienį, spalio 23 d., nuo „Forum Palace“ stovėjimo aukštelės 13.00 val. Registracija vykdoma internete.

Rekomenduojami video