Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Koncerte „Aš – senas jūrininkas“ prognozuojamas jaunos energijos sprogimas

Jūra tinka kiekvienam ne tik per Jūros šventę. Savaitę po jos, rugpjūčio 2-ąją, visus marinistiškai nusiteikusius uostamiesčio gyventojus ir svečius Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvies į Laikrodžių muziejaus kiemelį, kuriame vyks teatralizuotas kompozitoriaus Eduardo Balsio dainų koncertas „Aš – senas jūrininkas“.

Šis koncertas – tai pirmasis šalyje teatro artistų ir tarptautinės jaunųjų menininkų rezidencijos „Išbandyk profesiją“ dalyvių bendras kūrybinis projektas, papildantis kompozitoriaus E. Balsio gimimo šimtmečiui skirtų renginių ciklą. Kartu tai pirmasis pajūrio teatro bandymas vasaros rezidencijoje ugdyti būsimąją muzikantų ir teatralų kartą bei tuo pačiu sudominti ją lietuviška muzika.

Išskirtiniame projekte gali dalyvauti tiek Lietuvos, tiek ir užsienio jaunieji dainininkai, muzikantai bei teatralai. Jaunuosius talentus vieningai koncertinei programai sutelks savitu meniniu braižu garsėjanti režisierė Rūta Bunikytė.

Dvidešimto amžiaus antroje pusėje sukurtas E. Balsio dainų partitūras koncertui ruošia patyręs aranžuotojas – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro fleitininkas Rimantas Giedraitis. E. Balsio kūryba bus saikingai sušiuolaikinta ir pritaikyta jaunimo skoniui. Programoje skambės ne tik garsieji „Elektrėnų žiburiai“, bet ir kompozitoriaus dainos apie Klaipėdą, jūrą, kurių E. Balsio muzikiniame palikime gausu. Bus pristatyti ir rimtesni, rečiau atliekami E. Balsio vokaliniai kūriniai – pavyzdžiui, „Lakštingala negali nečiulbėti“.

„Projektas „Išbandyk profesiją“ kuriamas tam, jog jaunieji atlikėjai įtrauktų į savo repertuarą E. Balsio dainų ir išmoktų klausytojams suteikti kuo daugiau džiaugsmo. Jaunimas turi labai daug energijos: ją teisingai nukreipus bei sudėliojus tinkamus taškus, galima tikėtis įstabaus, kone sprogstamo rezultato. Jaunųjų atlikėjų laukia rimti iššūkiai, o klausytojų – malonūs potyriai“, – prognozuoja koncerto „Aš – senas jūrininkas“  dirigentas Egidijus Miknius.

Tarptautinė jaunųjų menininkų rezidencija „Išbandyk profesiją“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sudaro sąlygas jaunimui, bendradarbiaujančiam su teatro profesionalais, įgauti sėkmingai teatrinei kūrybai reikalingų kompetencijų.

Teatralizuotas E. Balsio dainų koncertas „Aš – senas jūrininkas“ bus įtrauktas į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 2019 – 2020 m. sezono repertuarą ir rodomas įvairiose pajūrio regiono kultūrinėse erdvėse. Koncerte bus ir tiesioginė nuoroda į naująjį sezoną: teatre artėja E. Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera, o jaunimas atliks baladę „Žuvėdra, žuvėdra“ iš šios operos.

Pajusti gyvenimo pilnatvę rugpjūčio 1 – 23 dienomis kviečia tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ renginiai. Šią vasarą jie numatyti ne tik koncertų salėse, bet ir istorinėse pajūrio vietose. Pasiruoškite netikėtumams – „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ jau greitai! 

 

Rekomenduojami video