Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose duris atvėrė unikali lėlių paroda

Kėdainių kultūros centre – neeilinės sutiktuvės. Šiandien čia pristatyta unikali Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Rutkevičių muziejaus fondo lėlių paroda, kurioje eksponuojama iki 70 įvairiausių, skirtingų dailininkų sukurtų lėlių iš spektaklių.

Sukaupta per 900 lėlių

Kauno valstybinio lėlių teatro parodų-ekspozicijų kuratorė Jolita Ross prasitarė, jog tai tik lašas jūroje... Lėlių muziejuje iš viso sukaupta per 900 lėlių. Šiuo metu lėlių muziejaus ekspozicijoje – apie pusantro šimto eksponatų.

Įvairiaspalvė paroda

Mūsų krašte nutūpusi lėlių paroda įvairiaspalvė. Čia „Dvi padūkėlės pelytės“, „Skudurinė Onutė“, „Sniego pasaka“, „Eglė žalčių karalienė“, „Uma – Uma“, „Lydekai įsakius“, „Undinėlė“, „Gužučio muzikantai“, „Miegančioji gražuolė“, „Bruknelė“, „Gražuolė ir pabaisa“, „Pinokis“, „Juodoji karalienė“ bei daugelio kitų populiarių ir gerai mums visiems žinomų spektaklių lėles.

Parodoje eksponuojami ir spektaklių plakatai bei įvairūs scenografijos fragmentai.

Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Rutkevičių muziejaus fondo lėlių paroda veiks iki lapkričio 23 dienos.

Pristatys lėlių rūšis

Parodos uždarymo dieną susirinkusiųjų lauks teatralizuota programa, kurios metu J. Ross supažindins vaikus su unikalaus scenos meno – lėlių teatro subtilybėmis, pristatys įvairias lėlių rūšis ir valdymo galimybes.

Apsilankiusieji turės galimybę ne tik išgirsti pasakojimą apie tai, kaip gimsta lėlė ir spektaklis, bet kartu pabandyti savarankiškai valdyti lėlę ir suvaidinti mini spektakliuke.

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video