Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre – naujas sezonas

Kauno valstybinis muzikinis teatras naują sezoną pradeda premjera – Roberto Planquette dviejų dalių operete „Kornevilio varpai“. Operetė priskiriama prie geriausių šio žanro prancūziškų pavyzdžių. Ją stato menininkai iš Austrijos. Šį sezoną muzikiniame teatre planuojama ir dar viena premjera – makabriškojo miuziklo „Adamsų šeimynėlė“ pastatymas. 

Savaitės pabaigoje Kauno valstybinis muzikinis teatras pradės naująjį sezoną. Kol kas čia – didesnis nei įprasta darbymetis. Intensyviai repetuoja teatro trupė, šiai paskelbus pertrauką, juos pakeičia darbininkai, atliekantys paskutiniuosius salės rekonstrukcijos darbus. Atnaujinta ne tik salė, bet ir kitos erdvės. Planuojama ir daugiau teatro rekonstrukcijos darbų.

„Planuojame scenos įrangą irgi keisti, jeigu pavyks, tai kitais metais. Jeigu pavyks, tai dar kitais metais perimetrą apie teatrą tvarkysime, planuojame, kad ir iš išorės teatras būtų gražus, tvarkingas“, – planais dalijasi Kauno muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Pirmoji sezono premjera – R. Planquette klasikinė operetė „Kornevilio varpai“. Šis kūrinys Kaune statytas triskart – 1932 m., 1938 m., o praėjus beveik 40 metų pastatyta redaguota operetės versija. Šį kartą prancūziškąjį operetės žanro pasididžiavimą Kaune stato menininkai iš Austrijos.

Pagrindinį vaidmenį spektaklyje kuria solistė Ingrida Kažemėkaitė.

„Aš esu aukštaitė, o mes šioje operetėje kalbame suvalkietiškai, tai yra labai sunku, kadangi reikia konvertuotis kažkaip iš vienos tarmės į kitą. Čia yra didelis uždavinys, nes norisi, kad būtų natūralus dialektas, kad natūraliai skambėtų ir nerėžtų suvalkiečiams ausies“, – sako solistė Ingrida Kažemėkaitė.

Pagal tradiciją, sceninis „Kornevilio varpų“ variantas buvo 3 veiksmų, 4 paveikslų operetė, kurioje muzikinius numerius keitė prozos scenos. Vėliau buvo sukurtas naujas libretas, o prozos scenose panaudota kito kompozitoriaus muzika.

Kauno muzikinis teatras pristato originalią operetės versiją.

„Kiekviena premjera kiekvieną kartą yra iššūkis, kiekvienu atveju atrodytų, kad ir muzika lengvesnė ar kažkokia, negražiai pasakysiu, lengvabūdiškesnė, bet vis tiek susiję su tam tikrais sudėtingumais statant, po to, kai jau viskas išeina į tiesiąją, tai jau kitaip viskas, o šiuo metu mes dar nesujungėme visų galų, bet tai tik valandų klausimas“, – pasakoja dirigentas Virgilijus Visockis.

Dar viena premjera bus pristatyta po Naujųjų. Tai – makabriškasis miuziklas „Adamsų šeimynėlė“.

Rekomenduojami video