Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kartu minėkime 170-ąsias patriarcho gimimo metines

Šiemet lapkričio 23-ioji ypatinga – minime 170-ąsias mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimimo metines. Sukakčiai įprasminti Jono Basanavičiaus gimtinėje vyko renginių ciklas „Sugrįžimai į tėviškę“, kurį sudarė parodos, edukacijos, teminės ekskursijos, festivaliai ir t. t. Visų jų tikslas – atskleisti, kokia įvairiapusė, žinių ištroškusi, kūrybinga ir iškili asmenybė buvo J.Basanavičius, kodėl jo pėdsakai, palikti kuriant Lietuvos valstybę, svarbūs ir šiandien. Lapkričio 23–26 dienomis norime Jus pakviesti į baigiamuosius šio ciklo renginius.

Lapkričio 23 dieną kviečiame atvykti į Ožkabalių kaimą ir dalyvauti konferencijoje-skaitymuose. Pranešimus čia skaitys istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis fondų saugotojas dr. Žygintas Būčys, Lietuvos nacionalinio muziejaus etnologė, J.Basanavičiaus premijos laureatė dr. Elvyda Lazauskaitė, istorikas, archeologas doc. dr. Algimantas Merkevičius, Kaišiadorių muziejaus muziejininkas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis, istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Signatarų namų vyresnysis muziejininkas dr. Valdas Selenis ir istorikas, J.Basanavičiaus biografijos tyrinėtojas, knygų „Atsiskyrėlis iš Suvalkijos“ autorius Algirdas Grigaravičius. Asmenis, negalinčius atvykti į Jono Basanavičiaus gimtinę, konferenciją kviečiame stebėti per Lietuvos nacionalinio muziejaus „YouTube“ paskyroje vyksiančią tiesioginę transliaciją.

Mėgstantiems iššūkius bei norintiems pasitikrinti ir papildyti savo žinias paruošėme orientacinį žaidimą, kuris lapkričio 23–26 dienomis vyks Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje. Įminus užuominas ir atsakius į klausimus bus galima laimėti pačių įvairiausių muziejaus rėmėjų ir draugų įsteigtų prizų!

Taip pat kviečiame išbandyti naują edukacinę programą „Nuo Ožkabalių iki Vilniaus: Jono Basanavičiaus gyvenimo keliu“. Ar esate pasiruošę žinių ir potyrių kupinai išvykai, kuri Jus ves spalvingu J.Basanavičiaus gyvenimo keliu? Maršruto pradžia – patriarcho vaikystės kaimas, kuriame pažinsite margą kaip prijuosčių raštai Sūduvos kultūrą. Norėdami pasimokyti medicinos ir tautinės vaistininkystės paslapčių keliausite į Bulgariją. Kita stotelė – Praha, miestas, kuriame gimė pirmasis lietuviškas laikraštis „Aušra“. Išsiaiškinę jo steigimo aplinkybes ir reikšmę, kartu su knygnešiu, gabenančiu „Aušrą“, grįšite į Lietuvą. Kelionę baigsite Vilniuje, gvildendami detektyvo vertas užduotis, susijusias su Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo istorija.

Rekomenduojami video