Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip gali atrodyti D. Trampo vyriausybė

Vienas sunkiausių uždavinių, kurį teks spręsti išriktajam JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump), bus vyriausybės sudėtis. Suformuoti kabinetą nebus lengva, nes politikos naujokas iš verslo pasaulio neturi daug ryšių Vašingtone, rašo agentūra dpa.

Be to, jis išgąsdino daugelį partiečių savo agresyvia kampanija. Amerikiečių žiniasklaida favoritais į D. Trampo vyriausybės postus įvardija pirmiausiai baltaodžius pagyvenusio amžiaus vyrus.

Politikos veteranas Njutas Gingričas (Newt Gingrich) per rinkimų kampaniją buvo vienas žinomiausių respublikonų kandidato rėmėjų. Dabar jam prognozuojamos valstybės sekretoriaus pareigos. Minima ir senatoriaus Bobo Korkerio (Bob Corker) pavardė. Jis šiuo metu yra Senato Užsienio politikos komiteto pirmininkas. Tariamai D. Trampas galvoja ir apie Džoną Boltoną (John Bolton), buvusį JAV ambasadorių Jungtinėse Tautose (JT).

N. Gingričas Vašingtone turi gerų ryšių, tačiau yra vertinamas prieštaringai. Būdamas Atstovų Rūmų vadovas, jis dešimtajame dešimtmetyje vykdė labai agresyvų opozicinį kursą prieš prezidentą Bilą Klintoną (Bill Clinton). Tuo metu, kai vadovavo galiausiai žlugusiam prezidento apkaltos procesui dėl jo aferos su praktikante Monika Levinski (Monica Lewinsky), N. Gingričas pats slapta puoselėjo nesantuokinį ryšį.

73 metų N. Gingričo temperamentas yra beveik toks pat karštas, kaip D. Trampo. Abu jie per kampaniją ne kartą kivirčijosi.

Buvęs Niujorko meras Rudis Džulianis (Rudy Guiliani) rinkimų kovoje besąlygiškai rėmė D. Trampą. Už tai jam galimai bus atlyginta generalinio prokuroro pareigomis. 72-ejų politikas uoliai palaikė D. Trampą įniršio atakose prieš Hilari Klinton (Hillary Clinton) - dėl savo audringo gestikuliavimo partijos suvažiavime jis sulaukė daug JAV komediantų pašaipų.

Dėl R. Džulianio aljanso su D. Trampu daug amerikiečių nusisuko nuo buvusio mero. Dėl laimėjimų kovojant su nusikalstamumu Niujorke ir pirmiausiai dėl ryžtingų veiksmų po 2001 metų Rugsėjo 11-osios išpuolių anksčiau R. Džulianis buvo labai populiarus.

Manoma, kad generalinio prokuroro pareigos gali būti siūlomos ir Kristui Krisčiui (Christ Christie). Jis pats siekė tapti respublikonų kandidatu į prezidentus. Vienu metu jis buvo numatytas net į viceprezidento pareigas. Pasitraukęs iš kovos, K. Kristis prisijungė prie D. Trampo.

Dabar 54-erių K. Kristis vadovauja komandai, ruošiančiai valdžios perėmimą sausį. Niujorko gubernatorius svarstomas kaip kandidatas į dar kelis vyriausybės postus, tarp jų - prekybos sekretoriaus.

Jis taip pat yra karštakošis. K. Kristis siejamas su skandalu dėl vieno tilto uždarymo - taip jis esą norėjo nubausti jam nepatinkantį merą.

44 metų Rainsui Pribusui (Reince Preibus), Respublikonų partijos lyderiui, teko spręsti keblų uždavinį, kaip pridengti didelius nesutarimus tarp kandidato ir gausios įtakingų partiečių dalies. Jis pats retkarčiais kritikavo D. Trampą, pavyzdžiui, už vulgarius pasisakymus apie moteris.

Tačiau kartu R. Pribusas vis reikalavo ir partijos solidarumo su savo kandidatu. Teisininkas dabar gali tapti D. Trampo štabo vadovu. Užimdamas šią poziciją, jis būtų tarpininkas su Kongresu. R. Pribusas yra Atstovų Rūmų pirmininko Polo Rajano (Paul Ryan) patikėtinis.

Senatorius Džefas Sešnsas (Jeff Sessions), griežtų pažiūrų konservatorius iš Alabamos, nuo pat pradžių aktyviai rėmė D. Trampą. 69 metų Ginkluotųjų pajėgų komiteto narys, manoma, gali būti siūlomas užimti gynybos sekretoriaus pareigas.

Į Pentagono vadovo kėdę gali sėsti ir generolas Maiklas Flinas (Michael Flynn). Į atsargą išėjęs kariškis rūpinosi, kad būtų stiprinami niekada kariuomenėje netarnavusio D. Trampo ryšiai su svarbia rinkėjų grupe - veteranais.

57-erių generolas turi ir žvalgybinio darbo patirties: 2012-2014 metais jis vadovavo karinei žvalgybai DIA. M. Flinas gali tapti ir patarėju nacionalinio saugumo klausimais.

D. Trampo kampanijos iždininkas Stivenas Mnučinas (Steven Mnuchin) laikomas favoritu užimti finansų sekretoriaus pareigas. Jis 17 metų dirbo investiciniame banke „Goldman Sachs", vėliau sėkmingai darbavosi Holivudo filmų prodiuseriu.

Jo nominacija būtų signalas, kad D. Trampas ieško glaudaus kontakto su finansų sektoriumi - rinkimų kovoje būsimasis prezidentas audringai kritikavo „sistemą", turėdamas omenyje politikos ir finansų elito susiliejimą.

Rekomenduojami video