Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai ateina naktis, arba mūsų naktiniai „paukščiai“…

Būtent taip galėtume pavadinti jau kelias naktis prie Pasvalio pastatų sienos besidarbuojančius menininkus Tadą Šimkų ir Arminą Raugevičių iš Kauno, studijos „Gyva grafika“. Matydami, jog menininkų naktinis darbas jau sulaukė jūsų reakcijų, skubame pranešti, kad tai tik pradžia! Socialiniuose tinkluose skraidančio paukščio ir kitų būsimų dviejų gatvės meno kūrinių istorijas jau visai netrukus ne tik pamatysite, išgirsite, bet ir, tikimės, būsite kiekvienas savaip paliesti… 

– Iš viso Pasvalio krašto muziejaus projekto „Pasvalio gatvės meno galerijos sukūrimas” įgyvendinimo metu bus sukurti trys skirtingų tematikų gatvės meno kūriniai. Pirmasis piešinys („Valmitos“ siena) skirtas tarp dangaus ir žemės gyvenusiems Pasvalio krašto lakūnams – Vytautui Lapėnui, Eugenijui Malinauskui, Jonui Pyragiui. Ant autobusų stoties pastato sienos atgims tremtinio, tautodailininko, fotografo Vilhelmo Janiselio šeimos istorija (antrasis piešinys). Pasvalio krašto tapatumas neatsiejamas nuo garsiųjų lietuvybės gaivintojų brolių Vileišių, kuriems bus paskirtas trečiasis gatvės meno piešinys ant Lėvens mokyklos, – pasakoja muziejininkė Jolita Šležaitė. – Todėl kol kas linkime malonaus kūrybinio proceso stebėjimo, o mes pažadame laikui bėgant atskleisti vis daugiau gatvės meno atėjimo į Pasvalio miestą detalių.

Menininkai gyvena Pasvalio kempinge. Ketina dirbti apie dvi savaites, o pradėjo spalio 26-ąją. Pirmieji pasiruošiamieji darbai vyksta naktimis (projektoriaus pagalba piešinys perkeliamas ant sienos).

Kiekvienas piešinys turėtų būti atskirai pristatytas, numatyti pokalbiai su menininkais, susitikimai.

Sukurta nauja gatvės meno galerija neturės aiškių ribų, piešiniai bus pasklidę po įvairias miesto vietas. Taip praeiviams bus sukuriamas netikėtumo pojūtis, kai įprastai beklaidžiodami gatvėmis galės stabtelti, pasmalsauti ir įsikvėpti žiūrint ar skaitant meno kūrinius lydinčias istorijas. Taigi kiekvienas kūrinys turės ir informacinę lentelę, pristatančią piešinio istoriją. 

– Kaip kilo idėja? Dėl pandeminės situacijos šalyje Lietuvos muziejai buvo priversti užverti duris savo lankytojams. Kartu netekome galimybės gyvai papasakoti muziejuje saugomų eksponatų istorijų ar parodyti dėmesį prikaustančių parodų. Ar ilgam užsivėrė durys, turbūt belieka tik spėlioti… Tačiau tenka pripažinti, jog gyvo patyrimo ir emocijos neatstos joks sėkmingai kuriamas skaitmeninis turinys. Todėl šiuo projektu norime išeiti į gatves, kuriose toliau galėtume pasakoti saugomų eksponatų istorijas, tik šį kartą pasitelkus Pasvalio krašto gyventojams dar neatrastą ir nepažintą formą – gatvės meną, – atskleidžia Jolita.

Muziejaus projektą „Pasvalio gatvės meno galerijos sukūrimas“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Pasvalio rajono savivaldybė.

Rekomenduojami video