Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Joniškyje menininkai užfiksavo vyšnių ir obelų žydėjimą

Bemaž dvi savaites Joniškyje vyko trečiasis  dailininkų pleneras „Vyšnios žydėjimas“. Dalį paveikslų menininkai, kaip ir kasmet, dovanoja žemės ūkio mokyklai.

Dešimt mūsų šalies ir kaimyninės Latvijos dailininkų, įsikūrę Joniškio Žemės ūkio mokykloje, iš ryto vykdavo į žiedais apsipylusius vyšnių sodus, vakarop  įspūdžiai virsdavo paveikslais.

„Patys geriausi įspūdžiai. Joniškis – viena iš nuostabiausių vietų plenerui. Jau trečius metus iš eilės važiuoju. Įspūdžių užteks ir vėlesniam laikui. Ir kompanija labai gera“, – tvirtina plenero koordinatorė dailininkė Diana Zviedrienė.

Dailininkai džiaugiasi, kad jiems suteiktos puikios sąlygos gyventi ir kurti , pabendrauti tarpusavyje ir su joniškiečiais.

„Įspūdžiai tokie gilūs ir šviesūs, kaip ir joniškio žmonės, mus supantys vaikai, mokiniai. Jaučiame šilumą ir ryšį su vyšniomis. Tų vyšnių šiame krašte tiek daug“, – įspūdžiais dalijasi dailininkė iš Vilniaus Giedrė Riškutė.

Žydėjimą pabrėžia ir iš Liepojos atvykusi dailininkė Ginta Stavrovska: „Viskas žydi. Kai atvažiavome žydėjo vyšnios, dabar – obelys. Tai taip nuostabu, kad viską norisi įamžinti“, – tvirtina menininkė.

Dailininkė iš Panevėžio Ilona Žvinakienė priduria, kad atvykus menininkai spėjo užfiksuoti ir pienių žydėjimą. „Kai atvažiavome, žydėjo pienės, buvo geltona  geltona. Paskui obelis pagavome. Kai išvažiuosime, jau pienių nebebus. Tas trumpas momentas – tokia laimė, kai gali čia dirbti“, – sako I. Žvinakienė.

Kiekvienas plenero dalyvis nutapė daugiau nei po 10 paveikslų. Tradiciškai jie po vieną darbą paliks Žemės ūkio mokyklai.

Rekomenduojami video