Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išrinktos Metų knygos

Praėjusį sekmadienį pasibaigusią 17-ąją Vilniaus knygų mugę vainikavo 2015 m. akcijos „Metų knygos rinkimai“ laureatų apdovanojimas. Skaitytojų išrinktus tradicinės akcijos nugalėtojus pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ metu skaitytojai vertino komisijos pasiūlytas knygas ir balsavo už labiausiai patikusias. Akcijoje dalyvavo šiuolaikinių lietuvių rašytojų, gyvenančių Lietuvoje ir užsienyje, knygos, išleistos nuo 2014 m. rugsėjo 1-osios iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. Šiais metais „Metų knygos rinkimuose“ balsavo 21 126 skaitytojai.

Daugiausia skaitytojų balsų surinko šios knygos: vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“ („Alma littera“); poezijos kategorijoje – Vlado Braziūno knyga „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); suaugusiųjų kategorijoje – Dalios Staponkutės eseistikos knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“).

Kipre gyvenančios rašytojos D.Staponkutės esė knygoje permąstomas buvimas tarp dviejų skirtingų kultūrų, bandant išlaikyti ryšį su lietuviškomis šaknimis, bet kartu konstatuojant neišvengiamą kartų atitolimą. Tai knyga apie skausmingą blaškymąsi tarp dviejų tėvynių.

Poeto V.Braziūno knygoje „Stalo kalnas“ pinama lietuvių mitologijos, peizažo, klajonių, dvejonių ir minčių pynė. Pasąmonės ir istorijos gelmės, dievoieška, žmogaus vieta pasaulyje – pagrindinės poeto temos. Rašytojo žodynas itin turtingas, jo klausa žodžiui, ypač retesniam, tikslesniam, beveik absoliuti. Tačiau jis neužverčia skaitytojo archajiškais žodžių klodais, jo eilėraščiai lengvi, elegantiški.

R.Unos antiutopija „Atjunk“ skaudžiai byloja, kaip veikiami šiuolaikinių technologijų, pasinaudodami stulbinamais mokslo laimėjimais, mes ne tik tobulėjame, bet ir prarandame žmogiškus pojūčius, individualumą, bendravimo įgūdžius, o svarbiausia – galimybę pajusti visapusį kito žmogaus artumą.

R.Savickytės apsakyme „Adelės dienoraštis. Ruduo“ ketvirtokės dienoraščio forma pasakojama apie namus ir mokyklą. Adelė, iš arčiau pažinusi savo naująją mokytoją, ne tik ima ją suprasti, bet ir su ja susidraugauja.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius.

Akciją rengia Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

2016 m. akcija „Metų knygos rinkimai“ bus skelbiama šių metų rudenį.

Rekomenduojami video