Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išrinkti „Tramtatulio“ Tauragėje laimėtojai

Norkaičiuose nugriaudėjo „Tramtatulio“ konkurso pirmasis ratas. Liaudies kultūros mėgėjai susirinko pasiklausyti vaikų atliekamų dainų, tarmiškų pasakojimų. Šiemet konkursas skirtas lietuvių tautosakos rinkėjo ir leidėjo Antano Juškos 200 metų sukakčiai paminėti.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir vėl paragino dalyvauti konkurse „Tramtatulis“. Folkloro mėgėjai ir atlikėjai pirmajam konkurso ratui rinkosi antradienį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Konkursą pradėjo ansamblio „Jūrupė“ atliekamos dainos, kurias ir surinko jau minėtasis Antanas Juška. Vėliau atlikėjai sceną užleido konkurso dalyviams, kurių užsiregistravo net 28. Tiesa, konkurso metu paaiškėjo, kad keletas jų susirgo.

Nuo pačių mažiausių, kuriems pasiruošti padėjo darželiuose dirbantys pedagogai, iki vyriausių, kuriems gelbėjo mokytojos, pasirodė puikiai. Atliko daugybę liaudiškų dainų, kurių dalis buvo girdėtos, o kai kurios ir ne tokios įprastos ausiai. Ne vienas moksleivis stojo ir tarmiško pasakojimo pademonstruoti. Vaikų gebėjimas perteikti dainos bei pasakojimo emocijas, folklorinės dainos atlikimo būdą iš tiesų stebinantis ir džiuginantis.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Galiausiai rimta ir solidi komisija turėjo nuspręsti, kas turės galimybę savo talentus pademonstruoti antrame konkurso rate, kuris vyks Telšiuose. Savo jėgas Žemaitijos sostinėje išbandys: Nilius Jonas Ansunas (Tauragės kultūros centras, Skaudvilės skyrius, vadovė Rasa Bartkuvienė), Evelina Baranauskaitė (Tauragės kultūros centras, Skaudvilės gimnazija, vadovė Rasa Bartkuvienė), Austėja Tenikaitytė (Tauragės reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“, mokytoja Gitana Venckaitienė), Deimantė Kairytė (Tauragės lopšelis-darželis „Kodėlčius“, mokytoja Daiva Neveronienė), Skaudvilės instrumentinė grupė (vadovė Rasa Bartkuvienė) ir du pasakojimus papasakojusi Aistė Altaravičiūtė (Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, mokytoja Vilija Maslauskienė).

Organizatorių nuotrauka

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video