Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iniciatyva: meniniai dviračiai Lietuvai tiesiai iš „Burning Man“ dykumos

Kasmet vasaros pabaigoje Black Rock dykumoje Nevadoje (JAV) vykstantis menų ir saviraiškos festivalis „Burning Man“, kuriame pagrindinė susisiekimo priemonė yra dviratis, sutraukia apie 70 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio, o tarp jų visuomet būna bent pusšimtis lietuvių. Jie čia jau yra pristatę savo meno kūrinių – nutupdę medinius paukščius, atboginę didžiulį kelmą, šviečiančią ir dūzgiančią silikoninę pievą, vaišinę svečius bulviniais blynais, kvietę išmokti lietuviškų greitakalbių bei pasakų.

Šiemet savaitę trunkančiame festivalyje dalyvaujantys lietuviai turi ir kitą tikslą – parvežti iš dykumos dovaną Lietuvai. Tai – apie 300 išpuoštų dviračių, kurie Lietuvoje bus atnaujinti ir padovanoti beglobiams vaikams, o prieš tai pajūryje dar bus surengtas meninių dviračių paradas, prie kurio prisijungti galės visi norintieji, rašoma pranešime spaudai.

Idėja surengti tokią akciją lietuviams kilo pernai likus po festivalio savanoriauti dykumoje.

„Kartu su dar trimis draugais – Ieva, Justu ir Džiugu – surinkome į konteinerius apie 1500 dykumoje paliktų dviračių, kurie vėliau buvo nuvežti į vietos mokyklas, taisyklas bei metalo laužą. Dviračių buvo įvairių – paprastų, meninių, įšviestų, nepataisomai sulaužytų. Kraudami svajojome, kad vienas konteineris galėtų atplaukti iš JAV į gimtinę ir pradžiuginti meniniais dviračiais beglobius Lietuvos vaikus. Juk nuosavas dviratis – bene kiekvieno vaiko svajonė!“ – pasakoja vienas iš iniciatyvos sumanytojų Giedrius Kavaliauskas, šiuo metu jau esantis dykumoje ir besiruošiantis festivaliui, kuris prasideda  šį sekmadienį, rugpjūčio 28 d.

Šiemet pavyko susitarti su festivalio „Burning Man“ organizatoriais, kad 300 po renginio paliktų dviračių – tiek telpa į vieną 40 pėdų jūrinį konteinerį – atitektų lietuviams. Festivalyje taip pat bus specialus stovas, kur meninius dviračius, skirtus Lietuvai, galės palikti bet kuris „Burning Man“ dalyvis.

Savanoriauti ir festivalio teritoriją tvarkyti likę lietuviai surinks paaukotus ir tiesiog dykumoje paliktus įdomesnius dviračius ir sukraus į vieną konteinerį. Konteineris iš Nevados rudenį keliaus iki jūrų uosto, o tada plauks į Klaipėdą. Pajūryje pavasarį bus surengtos dviračių taisymo ir paruošimo paradui dirbtuvės, po jų – ir pats meninių dviračių paradas, o galiausiai dviračiai bus išdovanoti beglobiams vaikams (Klaipėdos globos namams „Rytas“ ir kt.) bei įvairioms organizacijoms.

Kad ši akcija 2017 m. pavasarį–vasarą įvyktų, šiuo metu yra renkamos lėšos 40 pėdų dydžio jūrinio konteineriui įsigyti ir jam atgabenti iš JAV į Lietuvą. Suskaičiuoja, kad tam reikia apie 7200 eur. Konteineryje bus apie 300 meninių dviračių, tad vieno dviračio, kuris po parado ir dirbtuvių atiteks vienam vaikui, kaina – apie 25 eur. Akcijos sumanytojai jau yra surinkę beveik ketvirtadalį reikalingos sumos.

Visi norintieji kviečiami prisidėti prie akcijos, paaukoti lėšų galima tiesiai į Lietuvos „Burning Man“ bendruomenės banko sąskaitą: VšĮ Degantis žmogus  AB „Swedbank“, LT337300010126818814, per Generosity crowdfunding platformą arba PayPal: burningvilnius@gmail.com.

Rekomenduojami video