Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Vilnių grįžta 350 metų senumo Tora

 Į Vilnių grįžta 350 metų senumo Tora, dar Antrojo pasaulinio karo metais naudota žydų ritualinėms apeigoms Vilniaus gete.

350 metų skaičiuojantį autentišką Toros ritinį perduoti Lietuvos žydų bendruomenei nusprendė britų fotografas Judah Passow (Džiuda Pasou), ji bus grąžinta į Vilniaus choralinę sinagogą.

„Svarbi ne pati Tora, bet kiek žmogaus poelgis, kad jis nusprendė Torą padovanoti mūsų Sinagogai. Tai buvo jo šeimos Tora, kuri išsaugota per karą, per visą laiką. Vyrai prie šios Toros ėjo Bar micva (berniukų iniciacija į vyrus – BNS), pradėjo skaityti Šventąjį raštą iš šios Toros, tad tai yra mums didelė garbė“, – BNS sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Pagal žydų religinę tradiciją, Tora turi būti rašyta ranka. Anot F.Kukliansky, šis Toros ritinys pakeis ir dabar naudojamus jau nusidėvėjusius šventraščius.

Vilniaus choralinėje sinagogoje pirmadienį rengiama iškilminga Toros įnešimo šventė, bus trumpai pristatomos Toros ypatybės ir istorija.

Pasaulinius apdovanojimus pelniusio britų  fotografo J.Passow šeima 56 metus saugojo šį Toros ritinį. Jis buvo laikomas ir naudojamas Vilniaus gete karo metu, getą likvidavus, Tora išsaugota ir išvežta iš šalies.

Rekomenduojami video