Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Ukmergę „atvežė“ Nevados dykumą

Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje veikia vieno žymiausių šalies fotografų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus Romualdo Požerskio ir jo dukters Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“. Joje galima pamatyti nuotraukas apie Nevados dykumoje (JAV) vykstantį alternatyvaus meno festivalį.

Atidarant gausią nuotraukų ir labai spalvingą parodą, žinomas sovietmečiu sukurto fotografijų ciklo „Atlaidai“ autorius pristato ir šmaikščiai pavadintus „amerikietiškus atlaidus“. Tai jau 20 paroda, apkeliavusi ne tik Lietuvos galerijas, bet pabuvojusi ir Lenkijoje bei Čekijoje.

Renginyje R. Požerskis parodė filmuotą medžiagą apie festivalį „Degantis žmogus“, papasakojo apie jo metu Nevados dykumoje tvyrančią atmosferą. Papasakojo apie ten sutiktus žmones, festivalyje dalyvaujančius lietuvius, jų kūrybą ir veiklą.

Į Ukmergę svečias atvyko su dovanomis. Vlado Šlaito viešajai bibliotekai fotografas padovanojo anksčiau išleistų jo nuotraukų albumų.

Atidarymo renginyje apie parodą kalbėjo menotyrininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, docentas daktaras Tomas Pabedinskas. Rajono vicemerė Klavdija Stepanova autoriui įteikė naujausią Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ numerį ir saldžių ukmergietiškų grybukų.

Kasmetinis festivalis „Degantis žmogus“, paskutinę rugpjūčio savaitę vykstantis Nevados dykumoje, yra pripažintas unikaliausiu ir didžiausiu alternatyvaus meno reiškiniu pasaulyje. Pirmame performanse, kuris vyko 1986 metais San Franciske, dalyvavo ir medinę dviejų su puse metrų aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis ir dalyvių skaičius augo. 2014 metais festivalyje dalyvavo 70 tūkstančių žmonių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota per tris šimtus skulptūrų.

Arvydas PĖŠINA

Rekomenduojami video