Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gudžiūnuose už kraštiečių lėšas atstatytas ir pašventintas kryžius

Šis ruduo tolimojo Gudžiūnų miestelio gyventojams išties ypatingas – visai neseniai čia buvo pašventintas už kraštiečių lėšas atstatytas kryžius. Šis įvykis nedideliam miesteliui itin svarbus, jis rodo, kad susitelkusi nedidelė bendruomenė gali nuveikti didelius ir reikšmingus darbus.

Atstatyti privalėjo

Gudžiūnų bendruomenės centro vadovė Vilma Povilauskienė pasakojo, kad nuvirtusį senąjį kapinių  kryžių vietos gyventojai atstatyti tiesiog privalėjo, o šis įvykis vietos gyventojams yra išties istorinis.

„Senasis kapinių kryžius virto nuo savo amžiaus. Todėl mes priėmėme sprendimą kryžių būtinai atstatyti. Kryžius kaimui išties reiškia labai daug, jo svarba neįkainojama.

Pinigėlių naujam kryžiui mes neturėjome, todėl paprašėme visų kraštiečių pagalbos. Ir ką jūs manote? Geradariai žmonės surinko lėšas, reikalingas naujam kryžiui“, – pasidžiaugė V. Povilauskienė.

Atstatė

Už gudžiūniškių dosnias aukas tautodailininkas Genrikas Galvanauskas pabaigė, o kraštiečiai atstatė naująjį kryžių. Jį kiekvienas gali aplankyti Gudžiūnų miestelio kapinėse – statinys išties įspūdingas.

„Jus palydės ant kryžiaus esantis tekstas „Kryžius atstatytas už Gudžiūnų kraštiečių paaukotas lėšas“, kuris visad primins apie Jūsų gerumą.

Paprasti, bet labai geri žmonės padėjo, kad čia vėl stovėtų kryžius. Už tai visi mes esame labai dėkingi“, – dėkojo bendruomenės centro vadovė.

Šis įvykis nedideliam miesteliui itin svarbus, jis rodo, kad susitelkusi nedidelė bendruomenė gali nuveikti didelius ir reikšmingus darbus.Aut. past.

Kryžiaus šventinimas

Ne mažiau įspūdinga ir reikšminga buvo paties kryžiaus šventinimo ceremonija. Kryžius pašventintas prieš savaitę per didžiuosius švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidus. Kryžių pašventino kunigas klebonas Emilis Jotkus.

„Renginys išties buvo labai jautrus. Klebonas papasakojo apie kryžių reikšmę kaimuose, miesteliuose. Viena vietos gyventoja prisiminė, kaip ir kokiomis aplinkybėmis čia atsirado kryžius.

Buvo labai įdomu klausytis prasmingų ir labai svarbių kalbų, išties buvo puikus ir reikšmingas renginys mūsų gyventojams“, – šypsojosi V. Povilauskienė.

Rekomenduojami video