Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Filmo apie J. Miščiukaitę premjeroje – jautrūs bendražygių prisiminimai

LRT klube trečiadienį pristatytas Kazimiero Šiaulio muzikinis-dokumentinis filmas „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“. Į filmo peržiūrą susirinkę dainininkę pažinoję žmonės, kalbėdami apie J. Miščiukaitę, neslėpė jaudulio ir dalijosi šiltais prisiminimų.

„Janiną Miščiukaitę-Brazaitienę pažįstu nuo 1968 m., pirmojo „Vilniaus bokštų“ konkurso. Esu apie ją nemažai rašęs, ir ne tik aš, bet ir kiti žurnalistai ją labai mylėjo, ji visuomet sulaukdavo žiniasklaidos dėmesio. Gegužės 10 d. ji būtų sulaukusi savo 68-ojo gimtadienio, ir jau 8 metus jos nėra tarp mūsų. Tačiau iš tiesų kartu su LRT TELEVIZIJA sukūrėme muzikinį-dokumentinį filmą, kad ji būtų gyva mūsų prisiminimuose“, – kalbėjo filmo scenarijaus autorius ir režisierius K. Šiaulys.

Anot muzikologo, archyvuose yra išlikę nemažai medžiagos apie J. Miščiukaitę, tačiau daug kas jau yra matyta, rodyta. „Šiame filme yra ne tik jos muzikos, bet ir dokumentikos, jos gyvenimo fragmentų“, – sakė filmo režisierius.

Iniciatyvą sukurti filmą apie J. Miščiukaitę sveikino ir LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„Man kalbėti čia labai sunku, nes šioje vietoje paskutinį kartą susitikome su Janina. Tuomet ji pasiteiravo, kaip laikosi sergantis Vytautas Kernagis ir tyliai man prisipažino apie įtariamą savo ligą.

Mačiau tik kelias šiandien pristatomo filmo ištraukas ir džiaugiuosi, kad filmas apie ją buvo sukurtas. Tik gaila, kad lietuviai turi tradiciją kurti filmus apie mirusius, o ne apie gyvuosius“, – jaudindamasis kalbėjo LRT generalinis direktorius.

Renginyje dalyvavo J. Miščiukaitės vyras saksofonistas Rimantas Brazaitis, sūnus Meinardas Brazaitis, buvusi Lietuvos televizijos diktorė Sigita Stankevičiūtė, režisierius Vytenis Pauliukaitis, kompozitorius Laimis Vilkončius, buvęs kultūros ministras Lionginas Šepetys, dainininkai Andrius Mamontovas, Rasa Kaušiūtė, Valdemaras Frankonis, Vytautas Petrušonis ir kiti.

Janina Miščiukaitė – nusipelniusi Lietuvos artistė, tarptautinių konkursų ir festivalių laureatė. 1998 m. už nuopelnus lietuviškai muzikinei kultūrai ir pasiekimus tarptautiniuose konkursuose Respublikos Prezidento dekretu apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Pagrindinis ir svarbiausias J. Miščiukaitės muzikinio gyvenimo ugdytojas ir formuotojas buvo kompozitorius, pedagogas, dirigentas Mindaugas Tamošiūnas. M. Tamošiūno ir J. Miščiukaitės kūrybinė draugystė, trukusi 20 metų, atsispindi ir naujajame filme.

Kino juostoje apie J. Miščiukaitės gyvenimą ir kūrybą kalba kompozitorius L. Vilkončius, buvęs kultūros ministras L. Šepetys, sutuoktinis R. Brazaitis, sūnus M. Brazaitis, buvusi LRT diktorė ir renginių vedėja Sigita Stankevičiūtė, M. Tamošiūno muzikinių projektų dalyviai V. Petrušonis, Viktoras Malinauskas, V. Frankonis, Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas Borisas Moisejevas.

Dokumentinio muzikinio filmo „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“ scenarijaus autorius ir režisierius – Kazimieras Šiaulys. Montažo režisierė – Ramunė Pundytė. Operatoriai – Egidijus Povilaitis ir Arūnas Kavaliauskas. Filme panaudoti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyvai.

Rekomenduojami video