Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didi gėda savos kalbos nemokėti

Lietuvių kalbos dienos Laičių bibliotekoje prasidėjo pamoka-diskusija „Lietuvos kalbos turtingumas ir grožis“.

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Zgirskienė paskaitė žymiausio lietuvių kalbos normintojo Jono Jablonskio, galutinai nustačiusio lietuvių raidyną, įdiegusio daugybę naujadarų, citatų. Štai viena iš jų: „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“.

Perskaityta ir vieno iš raštijos pradininkų Mikalojaus Daukšos citatų, kaip antai: „Sunaikink ją (kalbą) – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“. Vyko Janinos Degutytės ir Justino Marcinkevičiaus eilėraščių skaitymai.

Būsimieji pirmokai klausėsi lietuvių pasakų, žiūrėjo animuotą vaizdo įrašą „Abėcėlė“, dainavo daineles. Pedagogė Virginija Grigaitė savo ugdytiniams aiškino lietuvių kalbos svarbą, abėcėlės eiliškumą.

Minėdami Vietovardžiams skirtus metus, vaikai skaitė, aiškinosi, klausinėjo, išsakė savo mintis apie Laičių apylinkės vietovardžius, kurių jie nėra girdėję: paplinys (dirbama žemė, lyguma), pukaušis (dirva), puogaraistis (krūmai su įsiterpusiais pievos ploteliais), pašaltinys (šaltiniuota vieta) ir kt.

 

Vanda VINCKIENĖ

Rekomenduojami video