Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dailininkų drobėse – ne tik gimtojo krašto vaizdai

Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta valstybės šimtmečiui skirta Kėdainių krašto dailės draugijos narių tapybos darbų paroda „Lietuva – širdžiai mielas kampelis“. Parodoje eksponuojami dvidešimt dviejų draugijos narių keturiasdešimt penki tapybos darbai.

D. Bernotavičienė: „Už visa tai, jog šiandien esu čia, esu be galo dėkinga tautodailininkei Leokadijai Mockienei, kuri ir paskatino mane išeiti į viešumą.“ D. Borodinaitės nuotr.

D. Bernotavičienė: „Už visa tai, jog šiandien esu čia, esu be galo dėkinga tautodailininkei Leokadijai Mockienei, kuri ir paskatino mane išeiti į viešumą.“ D. Borodinaitės nuotr.

Visi eksponuojami kūriniai sukurti Kėdainių krašto dailės draugijai įgyvendinant projektą „Tapybos pleneras „Lietuva – širdžiai mielas kampelis“.

„Vykdomo projekto metu dailininkai rengė plenerus Skinderiškio dendrologiniame parke, prie Angirių užtvankos ir ant Nevėžio upės slėnių.

Šį kartą menininkų darbuose buvo užfiksuoti ne tik Kėdainių krašto vaizdai. Projekto metu stengėmės plačiau pažinti visą šalies grožį.

Dailininkai drobėse vaizdavo ir Lietuvos bažnyčių, pilių, jūros bei kitų istorinių vietų grožį, mažas gamtos detales: lauko gėlės, Skinderiškio parko magnolijas“, – trumpai apie parodą kalba Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.

Iš viso parodoje – dvidešimt du autoriai, iš kurių du pirmą kartą dalyvauja parodoje. Tai Daiva Bernotavičienė ir Rita Sakalauskienė.

„Tapyti pradėjau seniai. Tapyba man yra didžiulis hobis, jaučiu jai nenumaldomą aistrą.

Už visa tai, jog šiandien esu čia ir net tris savo darbus, kuriuose vyrauja peizažiniai vaizdai, pristatau viešai, esu be galo dėkinga nuostabiai moteriai, tautodailininkei Leokadijai Mockienei, kuri ir paskatino mane išeiti į viešumą. Tik jos dėka šiandien aš esu čia“, – savo sėkme pasidžiaugė dėkingumo L. Mockienei nestokojanti D. Bernotavičienė.

Daugiakultūriame centre atidaryta Kėdainių krašto dailės draugijos narių tapybos darbų paroda „Lietuva – širdžiai mielas kampelis“ veiks iki rugpjūčio 1 dienos.

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video