Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Choristai repetuoja nuotoliniu būdu

Karantino metas ne tik liūdina, bet ir verčia tobulėti. Kultūros centrų darbuotojai vis dažniau išbando virtualias repeticijas. Biržuose taip repetuoti ėmėsi Viktorijos Morkūnienės vadovaujami trijų chorų dainininkai. Vadovė juokavo, jog koronavirusas atnešė dainavimo virusą.

Pirmieji repetuoti virtualiu būdu pradėjo Biržų V. Jakubėno muzikos mokyklos Jaunių choro nariai. Jiems nusiunčiamos natos, žodžiai bei įrašas, kuriame dainą atlieka ar pati choro vadovė ar mokytoja Ieva Morkūnaitė. Moksleiviai mokosi kiekvienas savo partiją. Vaikai išklauso ir padainavę atsiunčia mokytojoms. Kitą pamoką jau visi dainuoja paeiliui. Mokytojos išsako pastabas, patarimus. Jaunimas, pasak Viktorijos Morkūnienės, su entuziazmu renkasi į tokias virtualias repeticijas.

Galbūt nusiklausę nuo jaunimo, sukruto ir brandaus amžiaus choristai. „Sulaukiau žinučių, jog žmonės nori dainuoti“, – pasakojo chorvedė Viktorija Morkūnienė. Tad į repeticijas buvo pakviesti ir kitų dviejų kolektyvų nariai. Noriai virtualiu būdu, pasak vadovės, repetuoja Biržų kultūros centro moterų choro „Agluona“ ir kamerinio choro „Viktorija“ dainininkai.

Chorų vadovė pastebėjo, jog šįmet buvo planuota nemažai išvykų, kurios nutrauktos dėl karantino. Gegužės pabaigoje Pasvalyje turėjo vykti III Šiaurės Lietuvos chorų šventė. Kėdainiuose planuotas tarptautinis chorų festivalis. Gegužės pradžioje planuota vykti į chorų konkursą Kaune. „Liūdna, kad šių renginių nebebus. Buvom pasiruošę. Kad nebūtų taip liūdna, nutarėm dainuoti ir išnaudoti galimybę patobulėti – padirbėti kitaip, susipažinti su technologijomis“ – kalbėjo Viktorija Morkūnienė. Ji džiaugėsi, kad daug pagelbėjo jos dukra Ieva ir kad nuotolinio darbo idėją labai palaikė Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius.

Rekomenduojami video