Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržų pilyje atidarytos dvi fotografijos parodos

Sausio 6 dieną Biržų krašto muziejuje „Sėla“ žybsėjo fotoaparatų blykstės - buvo atidarytos net dvi Panevėžio fotografų darbų parodos.

Į šventės atidarymą atvykę svečiai, kurių daugiausia buvo patys fotografai, pirmiausiai rinkosi į Mažąją parodų salę, kur buvo eksponuojama keturių Panevėžio fotoklubo narių fotografijų paroda. Į parodos atidarymą atvyko ir patys autoriai: Petras Vasilis, Petras Čiplys ir Petras Šilinskas. Dėl asmeninių priežasčių negalėjo atvykti Vydmantas Bručas – pagrindinis parodos iniciatorius.

Būtent jis buvo tas žmogus, kuris paskatino kolegas surengti parodą, rūpinosi ekspozicijomis. Įdomu faktas, kad fotografas P. Vasilis yra gimęs Biržų rajone ir parodai pristatė nuotraukas iš dabartinio gimtojo Krauklių kaimo. Pristatydama parodą ir fotografus muziejaus Komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja Lina Kuncytė pasidžiaugė, kad teks išsyk atidaryti dvi fotografijos parodas.

Kalbėdama apie atvykusius tris Panevėžio fotoklubo narius ji pamėgino surasti paralelių tarp trijų fotografų ir trijų karalių. Vienas iš nuotraukų autorių P. Šilinskas užsiminė, kad Panevėžio fotoklubui kadaise priklausė gausus būrys mėgėjų fotografų. Tik parodą pristatantis ketvertas yra tie, kurie klube buvo nuo pat jo įkūrino pradžios.

Anot fotografo, fotografija atspindi požiūrį į gyvenimą, į tai, kas mus supa. Kiekvienas viską matome savaip ir savaip tai atspindime nuotraukose.

Sveikinimo žodį tarusi Biržų rajono savivaldybės vicemerė Irutė Varzienė išreiškė mintį, kad fotografija – labai daug diskusijų sukeliantis menas. Šiais laikais labai daug kas mano, jog moka fotografuoti, bet iš tiesų tik vienas kitas kadras būna paveikus, gali sujaudinti, versti susimąstyti.

Fotografams vicemerė įteikė po grakščią rožę, o muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius - padėkos ir atminimo dovanėles.

Apžiūrėję darbus svečiai persikėlė į Didžiąją parodų salę, kurioje buvo atidaryta Panevėžio fotografų draugijos fotografijų paroda.

Šiuo metu draugija vienija apie 60 narių. Per metus stengiamasi surengti 2 parodas. Vienoje jų kiekvienas narys gali pristatyti po vieną savo darbą, o kitoje – atrenkamos geriausios nuotraukos. Į atidarymą Biržuose atvyko septyni menininkai, nors iš viso parodoje „Miestas ir žmonės“ buvo eksponuojami 30 fotografų darbai.

Renginyje viešėjusi Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, buvusi ilgametė Panevėžio fotografijos galerijos direktorė ir parodų kuratorė bei garsi menininkė Marija Šileikaitė-Čičirkienė kalbėdama ir sveikindama panevėžiečius fotografus prisiminė garsaus menotyrininko ir fotografo Skirmanto Valiulio pasakytus žodžius, kad Panevėžys yra Lietuvos fotografijos Meka.

Ji pasidžiaugė, kad vyksta savotiški meno mainai - biržiečio Alio Balbieriaus darbai eksponuojami Panevėžio fotografijos galerijoje, o panevėžiečių – Biržuose.

Renginyje buvo galima sutikti Biržų fotomenininkų, kurie irgi mėgina burtis į klubą. Tai, kad fotografija Biržuose išliks, rodo ir fotomenininko Laimono Šepečio planai ateinančią vasarą surengti asmeninių fotografijos darbų parodą.

Simonas Gudas

Rekomenduojami video