Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržietis tapytojas sulaukė dėmesio iš Taivano

Biržtietis Vytautas Laisonas tapo Taivane vykstančios tarptautinės meno mugės – konkurso „Art Revolution Taipei“ finalistu.

Jo tapybos darbas „Krioklys“ pateko tarp 20-ties geriausių ir iškovojo teisę menininkui surengti asmeninę savo darbų parodą kitąmet. V. Laisono paveikslas rungėsi tarp 4 207 meno darbų, kuriuos sukūrė menininkai iš 77 pasaulio šalių.

„Art Revolution Taipei“ – viena stipriausių ir ilgiausiai vykstančių meno mugių Azijos šalyse. Šiemet ją aplankė daugiau nei 18 000 lankytojų, parduota 92% eksponuotų darbų. V. Laisono paveikslas „Krioklys“ buvo įsigytas dar prieš pagrindinį renginį, kuomet miesto galerijose vyksta išankstinės darbų peržiūros, skirtos meno kolekcionieriams.

„Šį paveikslą laikiau nelaimingu ir iki šiol prisimenu nemalonią su juo susijusią istoriją“, – pasakojo tapytojas. „Jį nutapiau pernai. Iš pradžių paveikslą norėjo įsigyti viena lietuvė verslininkė. Išsiunčiau jai darbą, kad pasižiūrėtų, kaip šis tinka namuose. Po kiek laiko klientė pareiškė, kad darbas jai atrodo niekuo neypatingas ir nevertas mano kainos, bei pareikalavo padaryti didelę nuolaidą“, – prisimena V. Laisonas. Su tokiomis sąlygomis jis nesutiko ir apskritai atsisakė parduoti šį darbą. Iš šio paveikslo dailininkas jau nieko nebesitikėjo, tačiau po metų Taivane jis buvo parduotas už penkis kartus didesnę sumą.

Biržiečiui tapytojui – tai pirmoji tarptautinė meno mugė. Į ją menininkas buvo pakviestas pačių „Art Revolution Taipei“ organizatorių dėka. Pastebėję V. Laisono darbus internete, jie atsiuntė asmeninį kvietimą dalyvauti atrankoje. „Labiausiai esu susikoncentravęs į kūrybą, todėl aktyviai nesidomiu, kokiuose konkursuose ar parodose dalyvauti. Neturiu ir vadybininko ar galerijos, kurie man atstovautų, o su užsakovais iš užsienio šalių padeda kontaktuoti dukros. Toks įvertinimas buvo netikėtas ir labai nudžiugino“, – sakė V. Laisonas.

Dar prieš paskelbiant parodos laureatus, interviu su V. Laisonu tapo pagrindine populiaraus vizualinio meno žurnalo „Dpi Magazine Taiwan“ istorija, o jo darbas papuošė leidinio viršelį.

2018-aisiais vyksiančioje „Art Revolution Taipei“ parodoje biržiečiui suteikta teisė eksponuoti iki 15 savo darbų. Organizatoriai žada pasirūpinti tiek paveikslų eksponavimu, tiek jų siuntimo išlaidomis. V. Laisonas prasitarė, kad nudžiugtų, jei atsirastų privatus rėmėjas, kuris paremtų jo paties, ne tik jo darbų dalyvavimą parodoje.

 

Rekomenduojami video