Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Balandžių – vis daugiau

Ukmergė skelbiasi balandžių miestu, o šių paukščių skulptūrų kaskart daugėja.

Prie Ukmergės bibliotekos pastato neseniai nutūpė dar porelė balandžių – skulptūra „Šeima“. Kol vyko bibliotekos remonto darbai, šie metaliniai paukščiai stovėjo įstaigos viduje.

Skulptūros autorius – ukrainietis Serhiy Kliapetūra – ją sukūrė prieš trejus metus Ukmergėje vykusio plenero metu. Plenero idėja buvo metale įkūnyti eilutės iš grupės „Antis“ dainos, sukurtos prieš tris dešimtmečius, žodžius: „Balandžių daug Ukmergėj...“ Ir sumanymas virto realybe.

Iš viso tuomet buvo sukurta 15 skulptūrų. Didžioji dalis jų per pastaruosius metus rado savo vietą Ukmergės senamiestyje.

2019-aisiais, minint šalies 100 metų jubiliejų, buvo sukurtas maršrutas „Ukmergės balandžiai kviečia švęsti laisvę su daina“.

Kiekvienas balandis įgijo lentelę su autoriaus pavarde bei QR kodu, kurį nuskenavus pasigirsta tik jam priskirta lietuviška, visiems gerai žinoma daina.

Ukmergės kraštotyros muziejaus Tolerancijos centro vadybininkė Erika Buikauskienė pasakojo, kad prie bibliotekos pastatyta skulptūra „Šeima“ jau įtraukta į dainuojančių balandžių maršrutą.

Priminė, kad mieste pastatyti ne tik prieš trejus metus surengto projekto metu sukuri balandžiai – prisijungė ir privačios iniciatyvos – gimnazijos, bendruomenės. Didžiulis balandis stovi ir įmonės „Virlona“ kieme.

Iš viso mieste – per 20 balandžių skulptūrų.

Prie kiekvieno balandžio reikia atlikti tam tikrą ritualą – ištarti frazę, atlikti tam tikrą veiksmą – tik tada būsi laimingas...

UŽ inf.

Rekomenduojami video